خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به سیل‌زدگان لرستانی

کدخبر: 275851

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با سفر به لرستان و بازدید از مناطق خسارت‌دیده، خدمات این ستاد به سیل‌زدگان لرستانی را تشریح کرد.

دکتر محمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با سفر به لرستان ضمن دیدار با مسئولان استانی و بررسی نیازمندی‌های مردم سیل‌زده از مناطق خسارت‌دیده بازدید کرد.

وی در این دیدار از اهدای ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی و ۱۵ هزار بسته لوازم تحریر به مردم سیل‌زده لرستان خبر داد و اظهار کرد: ۳ هزار شغل خانگی در این منطقه ایجاد خواهد شد؛ همچنین به ازای هر دستگاه پمپاژ ۳ میلیون بلاعوض و ۷ میلیون وام کم بهره به خانواده‌های خسارت‌دیده پرداخت می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکید کرد: گروه‌های جهادی همکار با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از نخستین ساعات وقوع سیل از طریق اعزام ادوات ترابری سنگین و سبک مورد نیاز در مناطق سیل‌زده حضور داشتند.

مخبر با تاکید بر اینکه این خدمت‌رسانی تا عبور از شرایط بحرانی در استانهای سیل‌زده ادامه خواهد داشت، افزود: ارسال ۲ هزار و ۵۰۰ پتو، ۳۴ هزار بسته نان، وسایل امدادی از قبیل ۴ هزار چکمه، بیل و گونی، ۱۰ دستگاه لجنکش و ۲۴ هزار بسته آب معدنی، ۵ تن خرما و طبخ و توزیع ۱۰ هزار و ۵۰۰ وعده غذای گرم از اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای کمک به مردم سیل‌زده لرستان است. 

بنیاد برکت111

وی درباره اقدامات درمانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان لرستان گفت: دو دستگاه درمانگاه سیار احسان به‌همراه تیم‌های درمانی و ۲۰ پزشک جهادی با استفاده از ظرفیت ۲۰ هزار امکانات دارویی در استان مستقر شده‌اند.

گفتنی است قرارگاه‌های امدادرسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با حضور ۸۰۰ جهادگر در قالب ۵۰ گروه جهادی همکار با ستاد در همان ساعات اولیه وقوع سیل، خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده را شروع کردند و این خدمات در حال حاضر با استفاده از ظرفیت تیم‌های درمانی سلامت احسان در استانهای لرستان، خوزستان و ایلام ادامه دارد؛ اسکان ۷۰۰ نفر در شهرستان گمیشان در استان گلستان و راه‌اندازی دو درمانگاه سیار در خوزستان و یک درمانگاه در گلستان از خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مردم سیل‌‌زده بود.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما