کدخبر: ۲۹۵۳۱۶ لینک کوتاه

تصویب تاسیس صندوق نوآفرین با سرمایه هزار میلیارد ریال

اقتصادنیوز؛ در چهل و یکمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری با موافقت اعضا تاسیس صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین با سرمایه هزار میلیارد ریالی تصویب شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل روابط عمومی کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری؛ دکتر علی وحدت دبیر کارگروه و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: در راستای مصوبه دولت و تاکید ریاست  جمهور مبنی اجرای هر چه سریعتر آیین نامه حمایت از شرکت‌های نوپا درخواست تاسیس صندوق نوآفرین با قید فوریت در دستور کار دبیرخانه کارگروه قرار گرفت و با همکاری وزارت ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات و دبیرخانه کارگروه، درنهایت در جلسه چهل و یکم کارگروه با حضور اکثریت اعضا مطرح و به تصویب رسید.

وحدت ادامه داد: این صندوق با سرمایه هزار میلیارد ریالی با سهامداری ۴۰ درصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ۶۰ درصدی بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی در ادامه اظهارامیدواری کرد این صندوق بتواند زمینه رشد استارتاپ های حوزه فناوری اطلاعات و دیجیتال در کشور را فراهم کند.

دبیر کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری  از آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خبرداد و گفت: تاسیس صندوق دانشگاه آزاد اسلامی در هشتمین جلسه کارگروه در سال 1395 به تصویب رسید اما تاکنون عملیاتی نشده بود. در همین راستا با پیگیری های ریاست دانشگاه آزاد، برای آغاز فعالیت رسمی صندوق، تغییر ترکیب سهام داران و افزایش سرمایه صندوق به 200 میلیارد ریال در چهل و یکمین جلسه کارگروه به تصویب رسید.

چهل و یکمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری روز گذشته(دوشنبه) با حضور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و اکثریت اعضا در محل وزارت علوم برگزار شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند