کدخبر: ۳۰۵۱۲۵ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) خبر داد؛

افتتاح رسمی ایستگاه امام حسین (ع) در۶ مهر ماه

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، با اعلام خبر راه اندازی رسمی ایستگاه امام حسین (ع) در روز شنبه (ششم مهر ماه) با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران،گفت: این ایستگاه در بخش جنوبی خط ۶ متروی تهران قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با بیان این مطلب که این ایستگاه در منطقه 7 شهرداری تهران قرار دارد، بیان داشت: این ایستگاه از روز شنبه آماده خدمت رسانی به همه شهروندان محترم است.

به گفته مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) این ایستگاه با زیر بنای بیش از 10 هزار متر مربع و طول سکوی 140متر ؛ در ادامه 9 کیلومتر از بخش جنوبی خط 6 مترو  قرار دارد که سه ایستگاه آن شامل دولت آباد، بعثت و میدان شهدا ، در ابتدای سال جاری به بهره برداری رسیده است.

امام با اشاره به اینکه این ایستگاه در میدان امام حسین (ع) قرار دارد، افزود: روش ساخت ایستگاه امام حسین(ع) کاملا زیر زمینی بوده و عمق آن به 36 متر می رسد که به عنوان یکی از عمیق  ترین ایستگاه های متروی پایتخت محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه امام حسین(ع) با خط 2 تقاطع دارد، تصریح کرد: با راه اندازی این ایستگاه، مسافران خط 6 متروی تهران علاوه بر خط 4 در ایستگاه میدان شهدا؛ از طریق ایستگاه امام حسین(ع)، به خطوط دیگر مترو دسترسی می یابند.

خط 6 متروی تهران به‌طول 32 کیلومتر و 27 ایستگاه از منطقه دولت‌آباد در جنوب شرقی تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پرجمعیتی مانند کیانشهر، بعثت، 17 شهریور، میدان خراسان، شهید محلاتی، میدان شهدا، میدان امام حسین (ع)، میدان سپاه، میدان هفت تیر، میدان ولیعصر (عج)، بلوار کشاورز، جلال آل احمد، نصر (گیشا)، شهرک آزمایش، مرزداران، اشرفی اصفهانی، پیامبر، شهید ستاری، آیت‌الله کاشانی عبور کرده و به منطقه کن و سولقان واقع در شمال غربی تهران می‌رسد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند