اعطای جایزه بین‌المللی حریره برای نخستین بار در کیش

کدخبر: 311003

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

گروه بنگاه ها - همایش ملی میراث معماری کرانه های ساحلی جنوب ایران و شهرهای فردا با هدف باز شناسی و احیاء معماری بومی سواحل جنوبی ایران بر مبنای تکنولوژیهای نوین صنعت ساختمان بهمن ماه سال جاری در جزیره کیش برگزار میشود.

مهدی رعیتی، دبیر شورای عالی سیاست گذاری این همایش اعلام کرد: در این همایش ملی که با همت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و اقتصادی کشور ، مرکز تحقیقات شهرسازی ، و اندیشگاه مهسا و سازمان منطقه آزاد کیش برگزار میشود برای نخستین بار جایزه بین المللی سالیانه معماری حریره نیز به صاحبان ایده و طراحان و سازندگان ممتاز شرکت کننده در این جایزه اعطا میشود. وی تصریح کرد : همچنین مقرر است برنامه ای مدون جهت ایجاد نگرشی پیشرو در معماری و صنعت ساخت و ساز کرانههای ساحلی جنوب ایران با تاکید بر نهادهای بومی و ملی ایران پایه گذاری ‎شود.

به گزارش دبیرخانه همایش مذکور ارائه راهکارهای اقلیمی در معماری و شهرسازی، تدوین الگوهای بومی هدایت آب و عناصر اجزای آن و نیز بررسی مصالح و فناوریهای بومی قابل احیاء در ساخت و سازهای جدید، در کرانه های ساحلی خلیج فارس و دریای عمان از جمله موضوعات محوری این همایش ملی است. همایش ملی میراث معماری کرانه های ساحلی جنوب ایران و شهرهای فردا و نخستین دوره اعطای جایزه بین المللی سالیانه معماری حریره روزهای دوم، سوم و چهارم بهمن جاری در جزیره کیش برگزار میشود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما