کدخبر: ۳۱۶۳۳۱ لینک کوتاه

مدیرعامل پتروشیمی تندگویان خبر داد:

اغاز صادرات پت

گروه بنگاه ها:مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از صادرات مجدد محصولات پت بطری و نساجی ایران خبر داد.

رضا قاسمی شهری در گفت و گو با اقتصادنیوز با اشاره به خروج شرکت از زیان در سال گذشته گفت :به رغم کاهش  قیمت پت تا یک سوم قیمت سال قبل ،عملکرد تندگویان با تنها ۲۰درصد افزایش تولید به سودآوری این شرکت انجامید.

وی که در حاشیه برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نساجی «ایران تکس 2019) با خبرنگاران گفتگو می کرد   با اشاره به ازسرگیری صادرات محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات ایران، یادآور شد: با اخذ مجوز و پس از تامین نیازهای داخلی از آبان ماه امسال صادرات محصولات دوباره شروع شده است.

وی تصریح کرد:این صادرات در شرایط بین المللی فعلی به افزایش ارزآوری برای اقتصاد کشور کمک می کند.

وی همچنین با اشاره به ثبت رکورد جدید فروش داخلی پتروشیمی تندگویان، گفت: با اجرایی شدن طرح فروش اعتباری به مصرف‌کنندگان واقعی صنایع تکمیلی زنجیره محصولات پلی‌اتیلن ترفتالات توسط بانک‌ها، در هفته گذشته رکورد فروش هفتگی پتروشیمی تندگویان شکسته شد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان همچنین گفت :در معاملات بورس حدود  15 هزار و 114 تن محصول به خریداران داخلی عرضه شده است .

وی با اشاره به ثبت رکورد جدید تولید محصول در این شرکت افزود: تولید پتروشیمی تندگویان از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۰درصدی را تجربه کرده است.وی اضافه کرد:چهار ماه از ماه‌های سال‌جاری امکان تولید بیش از 100 هزار تن محصول به ثبت رسیده که مهرماه امسال بالاترین میزان تولید ماهانه در تاریخ پتروشیمی تندگویان به میزان بالغ بر 110 هزار تن محصول به ثبت رسیده است.

قاسمی شهری با بیان اینکه هم اکنون حدود 20 گرید محصول در پتروشیمی تندگویان تولید می شود، افزود: تا پایان امسال تولید تجاری سه گرید جدید با هدف متنوع‌سازی سبد محصولات زنجیره پلی اتیلن ترفتالات در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد :برای سال آینده هم تولید دو گرید جدید در برنامه این پتروشیمی قرار دارد. یکی از گریدهای جدید که به زودی تولید تجاری آن آغاز می شود «اچ تی پت» با هدف تامین خوراک صنایع پائین دستی تایر و لاستیک است .وی افزود: این محصول نخ لاستیک است که منجر به قطع وابستگی کشور به واردات ان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی تندگویان با اشاره به واردات سالانه حدود 20 هزار تن خوراک نخ لاستیک، تصریح کرد: با تولید گرید جدید در پتروشیمی تندگویان علاوه بر بی نیازی کامل کشور از واردات ،زمینه صادرات یک محصول جدید پس از تامین نیاز داخلی فراهم می شود.

وی از احداث یک طرح جدید با ظرفیت تولید 450 تن پت نساجی به عنوان یکی از برنامه های توسعه پتروشیمی شهید تندگویان نام برد و گفت: هم اکنون مجوز احداث این طرح از هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس اخذ شده و مذاکرات خرید لایسنس و تامین فاینانس با یک شرکت خارجی آغاز شده است.

قاسمی شهری همچنین از بررسی ساخت یک طرح جدید «ام.ای.جی» خبر داد و گفت : برای نخستین بار این طرح با استفاده از خوراک «متان» احداث خواهد شد که به تامین پایدارتر خوراک این مجمتع پتروشیمی کمک خواهد کرد

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند