کدخبر: ۳۱۶۶۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تمام اهداف بیمه ملت قبل از پایان ۹۸ محقق شد

گروه بنگاه ها - دکتر صلاحی نژاد مدیرعامل بیمه ملت در باره وضعیت این شرکت از نظر عملیات اصلی بیمه¬گری گفت: با تلاش مجموعه همکاران و هیئت مدیره همانطور که در اطلاعیه¬های این شرکت در سایت کدال نیز اعلام شده روند عملیاتی مناسبی در حال اجراست و تمامی اهدافی که تا پایان سال مدنظر بود محقق شده ، بخصوص در بحث سهم بازار و میزان صدور حق بیمه اتفاقات خوبی رخ داد که امیدواریم در ادامه سال هم بتوانیم گام¬های بهتری برای شرکت و سهامداران برداریم.

وی در مورد علت رشد سهام بیمه ملت در بازار سرمایه افزود:

به طور طبیعی هر دارایی یک ارزش ذاتی دارد و یک قیمت بازاری که از طریق مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می­شود. وقتی قیمت بازار فاصله زیادی با ارزش ذاتی سهم پیدا می­کند فعالان بازار دیر یا زود به این موضوع پی­می­برند و همین موضوع باعث افزایش تقاضا و رشد قیمت در بازار می­شود. از نظر ما دلیل اصلی بالارفتن قسمت سهام بیمه ملت هم همین موضوع ارزندگی سهام است که مجموعه خود بازار سرمایه به این برآیند رسید که چه قیمتی برای سهم مناسب است. اما یک ویژگی خوب در روند افزایش قیمت سهام بیمه ملت این است که بر خلاف بسیاری از شرکت­ها که سهامداران عمده با دخالت در روند قیمت سعی می­کنند به بازار جهت دهی داشته باشند، سهامداران عمده بیمه ملت بهیچ عنوان در افزایش قیمت تابلو دخالتی نداشتند بلکه سایر افراد حقیقی و حقوقی بودند که سهم را خریدند و بالابردند و این برای ما ارزشمند است که فعالان بازار سرمایه به ارزندگی شرکت اعتقاد پیدا کردند.

 

مدیرعامل بیمه ملت در مورد شایعات مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی­ها و حجم بسیار بالای دارایی­های این شرکت گفت: دارایی­های ثابت شرکت که بویژه مورد سوال است مشخص است و ما همواره در صورت های مالی و گزارشات هیئت مدیره به مجامع منتشر می­کنیم. ولی در مورد اینکه ارزش روز این دارایی­ها چقدر است قاعدتاً تکلیفی بعهده ما نیست و باید از طرف تحلیلگران، ارزشگذاری و بروز رسانی شود و البته کار سختی هم نیست. چون در بخش دارایی­های ثابت، نرخ متوسط مناطقی که املاک ما در آن قرار دارد به راحتی قابل دسترسی است. البته بخشی از این دارایی ها متعلق به بیمه گذارانی است که در شرکت دارای ذخیره ریاضی ( در بیمه زندگی ) می باشند. متاسفانه تحلیل گران بازار سرمایه به این نقطه توجه نمی کنند که شرکت های بیمه از محل ذخیره ریاضی بدهی های زیادی ممکن است به بیمه گذاران داشته باشند و باید گفت که تحلیل صورت های مالی شرکت های بیمه با سایر صنعت ها کاملا متفاوت است و برخی شاخص ها در صنعت بیمه مفاهیم دیگری دارد.

اما در مورد افزایش سرمایه، همانطور که همه مطلعند اساساً تصمیم­گیری برای انجام یا عدم انجام آن از طرف سهامداران عمده شرکت­ها آغاز می­شود و بعد از این مرحله­است که اطلاع رسانی و سایر تشریفات قانونی به مدیریت شرکت واگذار می­شود. بنابراین چنانچه سهامداران لازم بدانند موضوع افزایش سرمایه را در دستور کار قرار خواهند داد و ما نیز بعنوان مجری به محض اطلاع مراتب را از طریق سایت کدال به اطلاع سایرین خواهیم رساند. هر چند که موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در دستور کار نیست و تا کنون مجمع هم تکلیف نکرده است.

وی همچنین در مورد زمین کیش و برنامه­ی شرکت برای این دارایی افزود: زمین واقع در جزیره­ی کیش از موقعیت مکانی بسیار خوبی برخوردار است و شاید یکی از دلایلی که تاکنون عملیاتی روی آن انجام نشده نیز همین ارزندگی و مرغوبیت آن باشد. چراکه پتانسیل بسیار بالایی از منظر نوع کاربری تجاری، اداری،تفریحی و حتا مسکونی دارد و طرح­های زیادی با کاربری­های مختلف می­توان در آنجا اجرا کرد. لذا هم نیاز به کار مطالعاتی و کارشناسی زیادی دارد و هم این ظرفیت­ها برای بالفعل شدن نیازمند منابع مالی بالایی است. در طی این چندسال هم گزینه­های زیادی برای ساخت و ساز  روی این زمین مطرح شده و طرح­های مختلفی بررسی شده است. قاعدتاً پروژه­های بزرگ جایی برای آزمایش و خطا نیست و هرچقدر هم که روی آن کار کارشناسی انجام شود نباید نگران بود.هم­اکنون پروژه­های نیمه کاره و رهاشده در سطح جزیره کیش کم نیستند و ما هم قصد نداریم وارد پروژه­ای بشویم که یا به سرانجام نرسد یا یا آن طور که باید، منافع سهامداران را تأمین نکند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند