کدخبر: ۳۱۶۸۸۱ لینک کوتاه

آغاز به کار آلومینیوم جنوب

گروه بنگاه ها – بزرگترین واحد تولیدی آلومینیوم کشورسه شنبه ۲۶ آذر ماه آغاز به کار کرد.

به گزارش دنیای اقتصاد، با بهره‌برداری از فاز نخست کارخانه آلومینیوم جنوب، این کارخانه تا پایان سال ۹۸ با ظرفیت ۱۰۰هزار تن از مجموع ۳۰۰هزار تن وارد مدار تولید می‌شود. دیگ‌های فاز نخست این مجموعه۳۰۰ هزار تنی به مرور وارد مدار تولید شده و در سال ۹۹ به ظرفیت کامل می‌رسد و در نهایت سالکو با تکمیل کل فازهای خود به ظرفیت یک میلیون تنی می‌رسد و بزرگ‌ترین واحد تولیدی آلومینیوم کشور می‌شود.

چشم‌انداز این شرکت تبدیل شدن به بزرگ‌ترین تولیدکننده آلومینیوم در کشور و قرار گرفتن در جمع ۴ تولیدکننده برتر آلومینیوم در خاورمیانه از طریق توسعه ظرفیت تولید آلومینیوم به‌منظور ایجاد ارزش افزوده در بخش انرژی و دسترسی به بازارهای صادراتی است.

0123 (1)

مرد آلومینیوم سال

راه اندازی این طرح ملی به همت شهریار طاهرپور مدیرعامل این واحد صنعتی صورت گرفته این در حالیست که بسیاری از طرح های تولیدی کشور برای راه اندازی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و آلومینیوم جنوب نیز به رغم وعده هایی که داده شده بود در زمان مقرر به بهره برداری نرسیده بود از این رو بسیاری از کارشناسان به شهریار طاهر پور لقب مرد آلومینیوم سال  را نسبت دادند.

وی پیش از این مدیر عامل سایر واحد های آلومینیوم کشورآلومینیوم ایران (ایرالکو) و المهدی بوده ، وی همچنین عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و معاونت پارلمانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت را در کارنامه کاری خود دارد .

شرکت آلومینیوم جنوب  با سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلاری و اشتغالزایی 1650 نفر به طور مستقیم از امروز در مدار تولید قرار خواهد گرفت.

این واحد صنعتی در صورت راه اندازی ،به‌تنهایی ۴۰ درصد آلومینیوم کشور را تولید خواهد کرد و به تولید بیش از یک میلیون تن شمش آلومینیوم در طرح‌های توسعه‌ای خود خواهد رسید.

با راه اندازی آزمایشی این واحد بزرگ صنعتی به نظر میرسد تا بهمن ماه شاهد افتتاح آزمایشی آن باشیم.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند