کدخبر: ۲۴۲۶۲۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

افت شدید رشد صنعتی چین

اقتصادنیوز: سفارش کالاهای صنعتی چین برای صادرات ماه گذشته به پایین‌ترین سطح خود در ۲ سال اخیر رسید.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  سفارش کالاهای صادراتی صنعتی چین طی ماه سپتامبر به پایین ترین سطح خود در 2 سال اخیر  رسیده است. به نظر می رسد جنگ تجاری آمریکا و چین در حال نشان دادن تبعات منفی خود بر بخش صنعت چین است.

بر اساس این گزارش تقاضای داخلی برای کالاهای صنعتی چین نیز طی ماه سپتامبر با کاهش روبرو شده است. دومین اقتصاد بزرگ جهان طی ماه های اخیر با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو شده است و این مساله موجب شد تا بانک مرکزی این کشور اخیرا بر ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی با هدف حمایت از رشد و رونق اقتصادی تاکید کند.

این گزارش افزود: شاخص خرید مدیران در اقتصاد چین طی ماه سپتامبر به کمتر از 50 واحد رسیده است. این رقم در ماه اوت به 50.6 واحد رسیده بود. در نظرسنجی رویترز اقتصاددانان این شاخص را برای سپتامبر 50.5 واحد پیش بینی کرده بودند.

این برای نخستین بار از ماه می 2017 میلادی است که فعالیت های بخش صنعتی چین با رشد روبرو نشده است. سفارش کالاهای صادراتی صنعتی نیز با شدیدترین کاهش از فوریه 2016 میلادی روبرو شده است.

آمریکا و چین طی ماه های گذشته یک جنگ تجاری تمام عیار را آغاز کرده اند. آمریکا از دوشنبه هفته گذشته تعرفه های جدید 10 درصدی را علیه 200 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی اعمال کرده است. این تعرفه ها از ابتدای 2019 به بیش از 25 درصد خواهد رسید.