کدخبر: ۲۸۹۹۶۳ لینک کوتاه

جعلیات اقتصادی یک کمونیست آمریکانشین

اقتصادنیوز: یکی از اقتصاددانان کمونیست ساکن آمریکا ادعاهای کذبی را علیه فرهاد نیلی، نماینده ایران در بانک جهانی مطرح کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، مجله اقتصاد نوشت: یکی از اقتصاددانان کمونیست طرفدار احمدی‌نژاد که در آمریکا ساکن است و به شدت با علم اقتصاد عناد دارد به دلیل شرمندگی از آمریکانشینی خود در دوره‌ای که بار اصلی مقاومت در برابر تحریم‌ها بر دوش مردم ایران است تلاش کرده است با برخی جعلیات شایع کند که فرهاد نیلی نماینده ایران در بانک جهانی هم می‌خواهد بعد از اتمام مأموریت خود در آمریکا ساکن شود.

فرهاد نیلی که یکی از اقتصاددانان خوشنام و باسواد اقتصاد ایران است در گفت‌وگو با برخی از دانشجویان خود از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرده است. ظاهرا تنها مستند این کمونیست آمریکانشین اقدام سه سال پیش فرهاد نیلی در خرید خانه برای اقامت خود طی دوره مأموریت در بانک جهانی بوده است که معمولا همه نماینده‌های ایرانی و عموم کشورهای دیگر برای استفاده از وام ارزان بانک جهانی انجام می‌دهند.

وی البته جعلیاتی هم در حوزه اقتصاد داد. جعلیات این کمونیست آمریکانشین که خود‌ را اقتصاددان معرفی می‌کند در حالی مکررا مورد استناد برخی خبرگزاری‌های داخلی قرار می‌گیرد که وی از اندک دانش اقتصادی بی‌بهره است. 

به عنوان مثال وی رابطه بین نقدینگی و نرخ تورم را که از بدیهیات علم اقتصاد است نفی می‌کند و چندی پیش برای اثبات این گزاره نادرست، نقاشی‌ نموداری غلطی را در کانال یکی از هواداران احمدی‌نژاد منتشر کرد که به دلیل ناتوانی در دفاع از این نمودار غلط مجبور شد آن را پس بگیرد. 

unnamed

وی مرتبا مشغول پرونده‌سازی علیه اقتصاددان دلسوز کشور از جمله مسعود و فرهاد نیلی است که در کنار معدود اقتصاددانان متعهد به علم اقتصاد مانع پیشبرد راه‌حل‌های ونزوئلایی برای اقتصاد ایران هستند.

از دید علم‌ اقتصاد، اولین گام برای ونزوئلایی شدن اقتصاد ایران، نفی رابطه نقدینگی و تورم است که این کمونیست آمریکانشین تلاش مشکوکی در جا انداختن این ایده دارد. اما عجیب‌تر اینکه وی مهارت جالبی در استفاده از تریبون برخی خبرگزاری‌های داخلی در جهت پیشبرد مقاصد خود دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند