کدخبر: ۳۰۰۸۳۰ لینک کوتاه

۱۰ ایرلاین برتر دنیا در سال ۲۰۱۹ /لوفت‌هانزا در مقام نخست

اقتصادنیوز:‌ به تازگی فهرستی از برترین ایرلاین‌های اروپایی در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شده است که به مسافران اجازه می‌دهد هنگام خریداری بلیت برای سفرهای هوایی، از سطح کیفیت شرکت هواپیمایی مربوطه مطلع شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شرکت‌های هواپیمایی متعدد و بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که به مسافران و مشتریان خود خدمات هوایی مختلفی ارائه می‌دهند و سالانه بر اساس ارائه خدمات و سرویس دهی به مسافران، نوع و تعداد هواپیماهای فعال، تعداد مقاصد پروازی، به موقع بودن ساعت پرواز و  همچنین تعداد نقص‌های فنی و مشکلات ایمنی رتبه‌بندی می‌شوند.

این فهرست که اخیرا در وب سایت worldairlineawards ذکر شده است، تمامی ایرلاین‌های برتر و باکیفیت در قاره‌های مختلف در سال ۲۰۱۹ میلادی را رتبه بندی کرده است تا مشتریان و مسافران از بهترین شرکت‌های هواپیمایی در کشور و قاره‌های مختلف مطلع شوند و در صورت تمایل، به جای استفاده از خدمات ایرلاین‌های نامرغوبی که موجب نارضایتی آنها می‌شود، به خریداری بلیت‌های پروازی از ایرلاین‌های مذکور اقدام کنند و به هنگام خریداری بلیت برای سفرهای هوایی خود دقت بیشتری به نام و نشان و آوازه شرکت‌های هواپیمایی کنند.  

۱. لوفت‌هانزا

لوفت‌هانزا (Lufthansa) شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان و بزرگترین ایرلاین این کشور بزرگ اروپایی به شمار می‌رود که دفتر مرکزی آن در شهر کلن مستقر شده و پایگاه اصلی پروازهای آن فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت است. این ایرلاین که فعالیت خود را از سال ۱۹۵۳ میلادی آغاز کرده است، هم اکنون به بالغ بر ۲۲۰ مقصد بین‌المللی در ۷۸ کشور جهان به صورت روزانه پرواز دارد و بدون شک یکی از فعال‌ترین ایرلاین‌های جهان محسوب می شود.

۲. سوئیس اینترنشنال ایرلاینز

سوئیس اینترنشنال ایرلاینز (Swiss International Air Lines) شرکت هواپیمایی حامل پرچم سوئیس است که به کشورها و مقاصد بسیاری در قاره های آمریکا، آسیا، اروپا، استرالیا و آفریقا به صورت روزانه پرواز دارد. این شرکت که یکی از شرکت‌های متبوع ایرلاین آلمانی لوفت هانزا به شمار می‌رود، اغلب پروازهای خود را از طریق فرودگاه زوریخ انجام می‌دهد.

۳. آسترین ایرلاینز

آسترین ایرلاینز (Austrian Airlines) شرکت هواپیمایی حامل پرچم اتریش و بزرگترین ایرلاین این کشور اروپایی به شمار می‌رود که پایگاه اصلی پروازهای آن فرودگاه بین‌المللی وین است. این ایرلاین که یک ناوگان با ۸۶ فروند هواپیمای مسافربری در اختیار دارد، به بیش از ۱۲۰ مقصد بین المللی در ۵۵ کشور جهان پرواز می‌کند.

۴. کی‌ال‌ام ایرلاینز

بدون شک یکی از شرکت‌های هواپیمایی مطرح در اروپا و جهان، ایرلاین کی‌ال‌ام (KLM) است که در سال ۲۰۰۴ میلادی با شرکت ایر فرانس ادغام شد و فعالیت و پروازهای خود را در میان کشور های جهان توسعه بخشید. در واقع این شرکت تا پیش از ادغام با ایرفرانس، هواپیمایی ملی هلند به شمار می رفت که هم اکنون مقر اصلی پروازهای آن فرودگاه شارل دوگل پاریس است. در آخرین آمارهای منتشر شده، این شرکت از لحاظ حجم سفرهای هوایی و تعداد مسافران بزرگترین ایرلاین اروپا شناخته شده است و  در حال حاضر به ۱۳۰ مقصد در سراسر جهان خدمات پرواز ارائه می دهد.

۵. بریتیش ایرویز

بریتیش ایرویز (British Airways) شرکت هواپیمایی حامل پرچم بریتانیا است که بر اساس آمار، از لحاظ تعداد مقاصد بین المللی پروازی، رتبه نهم فهرست رده بندی بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان را به خود اختصاص داده است. شرکت بریتیش ایرویز در سال ۱۹۷۴ راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به ۱۸۳ مقصد در سراسر جهان پرواز مستقیم دارد. مقر اصلی پروازهای هواپیماهای بریتیش ایرویز، فرودگاه هیتروی لندن و گاتویک است.

۶. ویرجین آتلانتیک

ویرجین آتلانتیک (Virgin Atlantic) یک شرکت هواپیمایی انگلیسی است که در سال ۱۹۸۴ میلادی راه‌اندازی شده و هم اکنون با در اختیار داشتن ۴۰ فروند جت مسافربری، به بالغ بر ۳۴ مقصد بین المللی در جهان که بیشتر آنها شهر و کشورهای اروپایی هستند، پرواز ارائه می دهد.

۷. آئروفلوت

آئروفلوت (aeroflot) شرکت هواپیمایی حامل پرچم روسیه و بزرگترین ایرلاین این کشور پهناور به شمار می رود که یکی از قدیمی ترین خطوط هوایی در جهان را به نام خود ثبت کرده است. این ایرلاین ۱۹۲۳ میلادی تاسیس و راه‌اندازی شده و از آن زمان تاکنون خدمات پروازی متعددی را به مسافران و مشتریان خود در سراسر جهان ارائه داده است. این ایرلاین با در اختیار داشتن ۱۶۲ فروند هواپیمای مسافربری، به ۱۲۹ مقصد بین المللی در کشورهای مختلف جهان سفر و پرواز می کند.

۸. ایرفرانس

ایر فرانس (Air france) شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور فرانسه است که زیرمجموعه ایر فرانس-کی‌ال‌ام به عنوان شرکت مادر این ایرلاین محسوب می‌شود و با در اختیار داشتن ۲۳۵ فورند هواپیمای مسافری در انواع مختلف، مسافران را در بالغ بر ۲۰۴ مقصد بین المللی در سراسر جهان جابجا می کند.

۹. ایبریا ایرلاین

ایبریا ایرلاین (Iberia Airline) شرکت هواپیمایی حامل پرچم اسپانیاست که پایگاه اصلی پروازهای آن در مادرید، پایتخت این کشور قرار دارد. این ایرلاین با ۱۲۸ فروند جت مسافربری، به بالغ بر ۱۰۹ مقصد بین المللی در کشورهیا مختلف جهان پرواز ارائه می دهد.

۱۰. ترکیش ایرلاینز

ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines) شرکت هواپیمایی حامل پرچم ترکیه است که در سال ۱۹۳۳ میلادی تأسیس و راه‌اندازی شد و هم اکنون به صورت روزانه به بالغ بر ۳۰۰ مقصد بین المللی در کشورهای مختلفی در قاره های اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا پرواز مستقیم دارد. طبق آمار، شمار ناوگان ترکیش ایرلاینز ۳۳۹ فروند جت مسافربری اعلام شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند