کدخبر: ۳۰۲۲۳۲ لینک کوتاه

تاثیر منفی کاهش قیمت نفت بر صنعت شیل آمریکا

اقتصادنیوز: تازه ترین بررسی ها نشان می دهد به دنبال پیش بینی کارشناسان و تحلیلگران درباره ادامه روند نزولی قیمت نفت و گاز، صنایع شیل آمریکا نیز بودجه ها، تعداد کارکنان و اهداف تولید خود را کاهش داده اند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  در حالی که کارشناسان و تحلیلگران انرژی پیش بینی می کنند که قیمت جهانی نفت و گاز طی سال های آینده نیز روند نزولی خواهد داشت، تازه ترین بررسی ها نشان می دهد صنعت شیل آمریکا نسبت به این روند واکنش منفی نشان داده است.

هارولد هام مدیر عامل شرکت نفتی "کانتیننتال ریسورس" در این باره گفت: تعداد دکل های حفاری فعال در صنعت شیل آمریکا به کمتر از 904 عدد رسیده که نسبت به سال قبل با افت 14 درصدی روبرو شده است.

تعداد پرونده های ورشکستگی از سوی شرکتهای انرژی آمریکایی نیز تا اواسط اوت 2019 معادل کل سال 2018 میلادی بوده است.

شرکت اوکلاهما انرژی تعداد کارکنان خود را 25 درصد کاهش داده و هزینه های این شرکت نیز با افت 5 درصدی روبرو شده است. این شرکت قصد دارد تعدادی از شعبه ها و دفاتر خود را با هدف کاهش بدهی، بفروشد.

بانک سرمایه گذاری Cowen & Co نیز برآورد کرده است که کل هزینه های شرکت های انرژی آمریکا امسال نسبت به سال قبل 11 درصد کاهش خواهد داشت.

بسیاری از شرکتهای کوچک و متوسط فعال در صنعت شیل آمریکا اکنون به دنبال عقب نشینی از اهداف تولید خود هستند. تضعیف صنعت نفت آمریکا می تواند فشار زیادی را بر اقتصاد وارد کند. رونق صنعت شیل طی سال های 2010 تا 2015 میلادی بیش از یک درصد به تولید ناخالص داخلی آمریکا افزوده است.

در تگزاس که مرکز اصلی صنعت شیل آمریکا به شمار می رود، میزان اشتغال در شش ماه نخست امسال 1.8 درصد کاهش داشته است.

قیمت جهانی نفت طی سه ماه جاری 18 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. پیش بینی می شود قیمت نفت آمریکا تا 3 سال آینده کمتر از 55 دلار در هر بشکه خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند