کدخبر: ۳۰۲۷۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
توضیح «ایران‌ایر‌تور» درباره خبر  فرود اضطراری پرواز تبریز – تهران در فرودگاه مهرآباد

توضیح «ایران‌ایر‌تور» درباره خبر فرود اضطراری پرواز تبریز – تهران در فرودگاه مهرآباد

اقتصادنیوز: در پی انتشار خبر فرود اضطراری پرواز تبریز – تهران در فرودگاه مهرآباد ، شرکت هواپیمایی ایران‌ایرتور با ارسال نامه‌ای به اقتصادنیوز، توضیحاتی درباره این خبر ارائه داد.

 به گزارش اقتصادنیوز در این‌نامه آمده است:

«باطلاع می‌رساند , پرواز شماره 978  هواپیمایی ایران ایر تور روز جمعه 22 شهریور در ساعت مقرر تهران را به‌مقصد تبریز ترک کرد که پس از دقایقی خلبان پرواز با تشخیص یک نقص جزئی در هواپیما و اینکه علیرغم این نقیصه و مطابق با دستورالعمل پروازی این هواپیما می توانسته به پرواز خود ادامه دهد لذا باتوجه به اینکه ادامه پرواز این هواپیما از تبریز به کشور ترکیه بوده، در راستای حفظ مضاعف ایمنی مسافران و سلامت پرواز به فرودگاه مبدا مراجعت نموده است .

متعاقبا مسافران با پروازهای دیگر  به مقصد تبریز  اعزام و هواپیمای یاد شده نیز  با رفع نقص پس از 2 ساعت به چرخه عملیاتی ناوگان این شرکت بازگشته است.

ضمن تکذیب ادعای مدیر کل محترم فرودگاه مهرآباد در اعلام غیر تخصصی خبر، خاطر نشان می شود، اعلام وضعیت اضطراری مطابق مقررات عملیات پرواز و مدیریت ترافیک هوایی مستلزم مراتبی است که خلبان به تشخیص آن اعلام وضیت اضطراری می نماید، کما اینکه این پرواز بسبب حیاتی نبودن نقص حادث شده  اعلام وضعیت اضطراری ننموده و بصورت عادی اقدام به فرود در فرودگاه مهر آباد نموده است .»

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند