کدخبر: ۳۰۵۰۱۰ لینک کوتاه

روسیه در یک هفته چقدر طلا و ارز ذخیره کرد؟

اقتصادنیوز: راشاتودی نوشت: طبق اطلاعات بانک مرکزی روسیه، ذخایر این کشور که شامل طلا و دارایی‌های ارز خارجی آن می‌شود از سیزدهم تا بیستم سپتامبر ۱.۴ میلیارد دلار افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، جدیدترین اطلاعات بانک مرکزی روسیه نشان می دهد ذخایر بین المللی  این کشور که شامل طلا و دارایی‌های ارز خارجی آن می شود تا ۵۳۲.۶ میلیارد دلار افزایش یافته که معادل ۰.۳ درصد رشد طی یک هفته است.

طبق اطلاعات بانک مرکزی روسیه، ذخایر این کشور از سیزدهم تا بیستم سپتامبر ۱.۴ میلیارد دلار افزایش یافته است. دلیل این افزایش، رشد مثبت نرخ برابری ارز روسیه و خرید ارز خارجی در چارچوب قوانین بودجه این کشور است.

ذخایر بین المللی دولتی نشان دهنده سرمایه های خارجی نقدی است که شامل ذخایر طلای پولی، ارزهای های خارجی و سرمایه های دارای حق برداشت مخصوص میشود. این ذخایر در اختیار بانک مرکزی روسیه و دولت قرار دارند.

 از زمان آغاز سپتامبر، ذخایر روسیه حدود ۳.۶ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۵۲۹.۰۸۳ میلیارد دلار رسیده است. روسیه توانسته ذخایر شمش طلا و ارز خارجی خود را از اول ژانویه سال میلادی جاری ۶۴ میلیارد دلار افزایش دهد. ذخایر طلا به تنهایی از ۸۷ میلیارد دلار تا حدود ۱۰۹.۵ میلیارد دلار بالا رفته است.

 روسیه در راستای هدف خود برای قطع وابستگی به دلار آمریکا و متنوع کردن ذخایر ارز خارجی، ذخایر طلای خود را افزایش می دهد. مسکو در ۲۰۱۸ بزرگترین خریدار طلا در جهان بود و در حال حاضر چهارمین دارنده بزرگ ذخایر این فلز گرانبها است.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند