کدخبر: ۳۰۹۴۰۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیمت دلار، سکه و طلا امروز شنبه ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ | هدایت طلا و سکه به سطوح پایین‌تر

اقتصادنیوز: امروزشنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ قیمت سکه در پایین‌ترین سطح ۱۰ ماهه اخیر قرار دارد و با نرخ ۳ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان معامله می‌شود. همچنین مثقال طلای آبشده به کف کانال ۱.۷ میلیون تومانی نزدیکتر شد و به مبلغ یک میلیون و ۷۰۸ هزار تومان رسید. همچنین دلار آمریکا در بازار آزاد در وارد محدوده ۱۱۱۰۰ تومانی شد و بین ۱۱۱۳۰ تا ۱۱۱۶۰ تومان معامله می‌شود که این رقم پایین ترین مبلغ از اوایل شهریور ماه است. امروز صرافی ملی نیز ۵۰ تومان از نرخ رسمی خریدو فروش دلار و یورو کاست و قیمت این دو ارز را به ترتیب در محدوده‌های ۱۱۱۰۰ تا ۱۱۲۰۰ تومان و ۱۲۴۰۰ تا ۱۲۵۰۰ تومان اعلام کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ روز گذشته سکه پس از ماه‌ها به زیر مرز ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی سقوط کرد و با ۶۵ هزار تومان کاهش به رقم ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید. و امروز ۲۰ هزار تومان دیگر کاهش داشت.

مهمترین فاکتوری که سبب شد سکه به پایین‌ترین سطح از اواخر دی‌ماه سال گذشته برسد افت بهای شاخص ارزی بود. کاهش بهای دلار به زیر سطح ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومانی و سپس ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومانی ثبت یک رکورد کاهشی جدید در بازار ارز بود. دیروز دلار ابتدا با ۶۰ تومان افت قیمت روی عدد ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان قرار گرفت و پس از ساعت ۵ عصر با یک کاهش ۶۰ تومانی دیگر به رقم ۱۱۱۹۰ تومان رسید. امروز دلار بطور کامل وارد محدوده ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومانی شد و تا ۱۱۱۳۰ تومان کاهش یافت.

نزول نرخ حواله درهم از ۳ هزار و ۷۰ تومان به مبلغ ۳ هزار و ۵۵ تومان مهمترین عاملی بود که فروش‌ها را در بازار ارز داخلی بالا برد و زمینه‌ساز عقب نشینی شاخص ارزی به مرز ۱۱۲۰۰ تومانی شد.

آخرین قیمت دلار و ارزهای رایج

امروز دلار آمریکا در بازار آزاد بین 11130 تا 11160 تومان خرید و فروش شد و به این ترتیب اندکی کاهش قیمت را در نرخ بازگشایی تجربه کرد.

قیمت دلار کانادا  8610 تومان و  دلار استرالیا  نیز 7750 تومان است.

همچنین بهای  یورو  12450 تومان،  پوند انگلیس  به 14010 تومان،  فرانک سوئیس  11450 تومان،  یوان چین  1600 تومان و  لیر ترکیه  2110 تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت حواله درهم امارات در صرافی‌های دوبی از 3070 تومان دیروزبه 3055 تومان در ظهر روز   کاهش یافت. هر  1000 دینار عراق  امروز تا 9650 تومان قیمت خورد.

امروز   ماه ۱۳۹۸ صرافی ملی  نرخ رسمی خرید و فروش دلار و یورو را با 50 تومان کاهش و به شرح زیر اعلام کرد:

  قیمت خرید دلار آمریکا:  11,100 تومان          قیمت فروش دلار آمریکا:  11,200 تومان 

  قیمت خرید یورو:  12.400 تومان                     قیمت فروش یورو:  12,500 تومان 

 

آخرین قیمت طلا و سکه

ظهر امروز   سکه طرح جدید  3 میلیون و 860 هزار تومان و سکه طرح قدیم 3 میلیون و 850 هزار تومان قیمت خورد

قیمت نیم‌سکه 2 میلیون تومان و ربع‌سکه یک میلیون و 210 هزار تومان بوده است. سکه گرمی هم با قیمت 820 هزار تومان به فروش می‌رسد.

از سوی دیگر بهای  اونس طلا در بازار جهانی  حدود 1488 دلار بود و در بازار داخلی هر  مثقال طلای آبشده تا رقم یک میلیون و 708 هزار تومان به کاهش یافت که این رقم معادل هر  گرم طلای ۱۸ عیار  حدود 394 هزار تومان است

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند