کدخبر: ۳۰۹۴۳۰ لینک کوتاه

صدور چک‌های بانکی در کشور با رشد ۲.۷ درصدی همراه شد

اقتصادنیوز: طبق آمار بانک مرکزی ۷.۵ میلیون فقره چک در شهریور ماه امسال در کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۲.۷ درصد افزایش و از نظر مبلغ ۳.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، زبراساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ٨٣٤ هزار میلیارد ریال در شهریورماه ١٣٩٨ در کل کشور مبادله شد.

براساس این بررسی در ماه مورد گزارش در استان تهران بالغ بر ٢ میلیون و ۴۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ٤٢٧ هزار میلیارد ریال مبادله شد.

 رشد وصول چک‌های مبادله‌ای

حدود ٦ میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چک به ارزش حدود ٧٢٦ هزار میلیارد ریال در شهریورماه ١٣٩٨ درکل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۲.۴ درصد افزایش و از نظر مبلغ ۴.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

همچنین در ماه مورد بررسی، درکل کشور ۹۰.۸ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ٨٧ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شد.

در شهریورماه ١٣٩٨، در استان تهران بالغ بر ٢ میلیون و ۲۰۰ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ٣٧٨ هزار میلیارد ریال وصول شد .

علاوه براین  ٦٨٨ هزار فقره چک به ارزش ۱۰۸ هزار میلیارد ریال در شهریورماه ١٣٩٨ در کل کشور برگشت داده شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۶.۴ درصد افزایش و از نظر مبلغ ۰.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شهریور در استان تهران بالغ بر ٢٠٣ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ٤٨ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد.

این بررسی نشان می دهد در کل کشور ۹.۲ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ١٣ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است. در ماه مورد بررسی، در استان تهران ۸.۴ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۱۱.۴ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند