کدخبر: ۳۰۹۹۳۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیمت گوشت بسته‌بندی در فروشگاه‌ها چقدر است؟

اقتصادنیوز: مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: در شرایط کنونی با هدف تنظیم بازار گوشت ماهانه بین ۵ تا ۶ هزار تن گوشت وارداتی به بازار عرضه می‌شود.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدرضا کلامی» با اشاره به تصمیم ستاد تنظیم بازار برای مدیریت بازار گوشت گفت: حجم ذخایر گوشت شرکت پیشتیبانی امور دام بیش از ۴۰ هزار تن و در این ارتباط عملیات عرضه با نظر سازمان دامپزشکی در حال انجام است .

به گفته وی بازار گوشت به تعادل رسیده و بررسی‌ها نشان می‌دهد ادامه این روند زمینه را برای کاهش بیشتر قیمت‌ها نیز فراهم خواهد کرد.

کلامی معتقد است: افزایش قابل توجه تولید و عرضه دام داخلی سبب شده که بازار گوشت با کاهش محسوس قیمت‌ها روبرو شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: عرضه گوشت‌های وارداتی با هدف تامین نیاز مصرف‌کنندگان عمده این ماده غذایی نیز در دستور کار است و ستاد تنظیم بازار با هدف پیشگیری از بروز مشکل،حساسیت ویژه‌ای نسبت به زمان عرضه گوشت‌های وارداتی با توجه به تاریخ تولید و تاریخ انقضا دارد.

به گفته وی،  این حساسیت با هدف ممانعت از عرضه گوشت غیر استاندارد صورت می‌گیرد؛ از این رو سازمان دامپزشکی و شرکت پشتیبانی امور دام و سایر مراجع قانونی موضوع را به صورت دقیق رصد می‌کنند تا گوشت استاندارد به دست مصرف کننده برسد .

کلامی خاطرنشان کرد: براساس تدابیر اتخاذ شده، بازار گوشت در ماه‌های پایانی امسال هم با هیچ مشکلی روبرو نیست و اقدام های لازم برای تامین بازار گوشت اکنون انجام گرفته و  همچنین میزان تولید و حجم ذخایر گوشت نشان‌دهنده موقعیت با ثبات در بازار این کالای مهم سبد غذایی خانوار است.

وی با اشاره به قیمت دام زنده گفت:  قیمت دام زنده سبک در هفته های گذشته از حدود ۴۷ تا ۴۸ هزار تومانبه ازای هرکیلو گرم  به محدوده ۴۲ هزار تومان و قیمت دام سنگین زنده از حدود هرکیلو گرم ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان به ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان رسیده که این موضوع منجر به کاهش قیمت گوشت بسته‌بندی در فروشگاه‌ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت ران گوساله بدون استخوان، پاک شده و بسته‌بندی در فروشگاه با احتساب تمام هزینه‌ها و سود فروشگاهی از هرکیلو گرم ٩٥ هزار تومان به ٨٦ هزار تومان کاهش یافته است.

همچنین قیمت دست گوساله داخلی پاک شده بدون استخوان، با بسته‌بندی و احتساب تمام هزینه‌های تولید و عرضه و سود فروشگاهی از هرکیلو گرم ٩٤ هزار تومان به ٨٤ هزارتومان رسیده است.

نرخ ران گوساله نیز از ٨٩ به ٨٠ هزارتومان ونرخ دست گوساله نیمایی از ٨٨ به ٧٩ هزار تومان رسیده است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند