کدخبر: ۳۳۰۰۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بحران اقتصادی فرا رسیده است؟

اقتصادنیوز: شرکت‌های خدمات مالی گلدمن ساکس و مورگان استنلی از آغاز بحران جهانی خبر دادند. به گفته تحلیلگران، اکنون صحبت از عمق و مدت زمان احتمالی رکود اقتصادی است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از بلومبرگ؛ چتان آهیا، اقتصاددان مورگان استنلی رکود اقتصادی را یک مورد اساسی برای اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ می‌داند. رشد اقتصاد جهانی سالانه از ۰.۹ درصد تجاوز نخواهد کرد. به گفته آهیا رشد تولید ناخالص داخلی جهانی به ۱.۲۵ درصد خواهد رسید.

830x-1

آژانس رتبه بندی S&P رشد اقتصاد جهانی را در دامنه ۱ تا ۱.۵ درصد پیش بینی می‌کند. تمامی کارشناسان این آژانس بر این باورند که رکود اقتصادی در مقایسه با سال ۲۰۰۸، زمانی که بحران جهانی منجر به افت در تولید ناخالص داخلی جهانی ۰.۸ درصد شد، کمتر خواهد بود.

پیش بینی‌های منفی بسیاری از تحلیلگران باید مقامات مالی در کشورهای مختلف را تشویق به ارائه اقدامات حمایتی بیشتر برای تولید کنندگان و مشاغل کوچک کند. 

در حال حاضر تمامی دولت‌ها و بانک‌های مرکزی به این بحران رو به رشد واکنش نشان نداده‌اند. ذخیرهٔ فدرال بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا که نرخ پایه خود را تقریبا به صفر رساند، به یکی از معدود تنظیم کننده‌ها در جهت اقدامات اضطراری تبدیل شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
58 نفر این پست را پسندیده اند