کدخبر: ۳۳۵۳۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تحلیل کارشناسانه: طلا رشد می‌کند و در اوج می‌ماند

اقتصادنیوز: مدیر یک شرکت سرشناس سرمایه‌گذاری توضیح می دهد که چگونه طلا در حال بازگشت به اوج خود بوده و این دارایی به همین عملکرد ادامه می دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  سرمایه گذاران پس از یک چرخش ناگهانی در بازار صعودی طلا طی یک دهه گذشته، بار دیگر شاهد افزایش قیمت این فلز هستند. مایکل کوواکس. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هاروست پرتفوی(Harvest Portfolios) در این باره می گوید: مشتریان باید در مورد سرمایه گذاری در طلا با مشاوران صحبت کنند چرا که دفاعی در برابر رکود و ابزاری برای مهار طوفان تورمی طولانی مدت است؛ تورمی که احتمالا ناشی از تصمیمات اخیر بانک مرکزی خواهد بود.

«سرمایه گذاران و مشاوران باید چشم انداز روشنی برای طلا در نظر داشته باشند و بدانند که دارایی آنها در بازار طلا و در این روزهای آشفته، رشد می کند. مشاوران باید به مشتریان خود کمک کنند تا سیگنال های گیج کننده اطراف طلا را برش دهند و به جایی که می توانند دفاع و صعودهای احتمالی را در یک سبد اضافه کنند ، نگاه کنند. تا پیش از بحران کروناویروس، بدهی های زیادی در پرونده ها وجود داشت.

 اکنون با وجود هزاران دلار که بانک های مرکزی در سراسر جهان به اقتصاد وارد کرده اند، احتمال بروز مشکلات تورمی طولانی مدت وجود دارد. ارزش ارزها در حال کاهش است و نرخ بهره اساسا به صفر رسیده است. زمانی وجود داشت که سرمایه‌گذاران می پرسیدند چرا من باید طلا را نگه دارم در حالی که هیچ سودی برای من ندارد،‌ و در مقابل من می توانم در ازای پول نقد ۲ درصد سود بدست بیاورم».

این کارشناس سرمایه ادامه داد: سود پول نقد آنها اکنون به صفر رسیده است. و طلا کمی  از یک دارایی و از موقعیت تدافعی خوبی برخوردار است. بسیاری از سرمایه گذاران مدتهاست این چشم انداز را می بینند. در سال ۲۰۱۸ این اجماع ایجاد شد که نوعی اصلاح در بازار، قریب الوقوع است.

«گرچه آنها فکر نمی کردند این اصلاح را ویروس کرونا به راه بیاندازد اما آنها اکنون بدنبال پتانسیل طلا به عنوان یک دارایی دفاعی هستند بیش از آنکه در پی صعودی شدن بازار باشند».

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند