کدخبر: ۳۴۱۲۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آیا وقت آن رسیده که نگران آینده طلا شویم؟+پیش بینی قیمت طلا

اقتصادنیوز: ما در حال تجربه شرایط عجیبی در قیمت طلا هستیم. بسیاری معتقد بودند که قیمت طلا به زیر ۱۷۰۰ دلار نخواهد آمد اما میبینیم که در حال حاضر هر انس طلا در بازار با قیمت ۱۶۸۵ دلار در حال معامله است. رسیدن طلا به این قیمت می تواند برای بسیاری نوید سقوط بیشتر طلا را بدهد که دلایل آن را در ادامه بررسی می کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ ما در حال تجربه شرایط عجیبی در قیمت طلا هستیم. بسیاری معتقد بودند که قیمت طلا به زیر 1700 دلار نخواهد آمد اما میبینیم که در حال حاضر هر انس طلا در بازار با قیمت 1685 دلار در حال معامله است. رسیدن طلا به این قیمت می تواند برای بسیاری نوید سقوط بیشتر طلا را بدهد که دلایل آن را در ادامه بررسی می کنیم.

 

در گذشته نیز تحلیل هایی در راستای پیشبینی پایین آمدن قیمت طلا منتشر کردیم که این افت قیمت بی ربط به آن ها نیست. باز شدن صنایع مختلف و بازگشت نسبی و تدریجی کشور های مختلف از جمله ایالات متحده آمریکا را می توان یکی از دلایل کاهش قیمت طلا دانست چراکه با بازگشایی صنایع قلب اقتصاد کشور ها دوباره شروع به کار خواهد کرد و همین امر باعث بهبود اقتصاد شده و سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بازار های مختلف تشویق می کند و به طبع با کاهش تقاضا برای خرید طلا قیمت آن نیز کاهش خواهد یافت.

در عین حال لازم است به تنش های موجود بین چین و آمریکا و البته اعتراضات در ایالات متحده هم توجه کرد. هردو این موارد نیز تاثیر بسزایی در بازار طلا دارند. تنش های میان آمریکا و چین در روز های اخیر پایین تر آمده و یا حداقل جو رسانه ای آن کاهش یافته پس تاثیر زیادی را در حال حاضر ندارد اما تنش های موجود در ایالات متحده بخاطر کشته شدن یک سیاه پوست که در چند روز گذشته اتفاق افتاد هر روز در حال تشدید است و در حال ایفای نقش خود در بازار هاست. شاید بتوان گفت که یکی از دلایلی که قیمت طلا در سراشیبی کاهش قرار گرفته است همین موضوع باشد.

اما در کنار اینها و با یک نگاه کلی تر به بازار می توان این انتظار را داشت که این دلایل که دلایلی موقتی هستند از بین بروند و مولفه های کلی اقتصاد تاثیر بیشتری را از خود نشان دهند. با وجود بهتر شدن اوضاع اقتصادی هنوز زمان می برد تا اقتصاد کشور های مختلف دنیا بهبود یابد پس نمی توان اننتظار داشت که قیمت طلا به یک باره فرو بریزد و اعتماد سرمایه داران را از ساقط کند. می توان حدس زد که طبق پیش بینی ها و حمایتی که طلا در قیمت بالای 1700 دلار دارد ، طلا همچنان رشد کرده و از این سقوز نجات یابد. پس اگر طلا خریده اید نگران نباشید و اگر می خواهید طلا بخرید و هنوز نخریده اید این چند روز شاید فرصت مناسبی برای شما باشد.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند