فنر شاخص برگشت/ سهام پیشتاز است

کدخبر: 345902
اقتصادنیوز: شاخص فعلا در قله 1.5 با مقاومت روبه رو است و باید منتظر ماند تا چه حد در این وضع از پیشروی خودداری می کند و این روند چند روز ادامه خواهد داشت. سهام همچنان در میان بازارهای رقیب پیشتاز است.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای بورس، با لحاظ  سناریوهای پیش روی بازار، حالا اصلاح قیمت ها و افت شاخص کل از دید ناظران با توجه به صعودهای متوالی در دو هفته طبیعی به نظر میرسد، زیرا اجماع نظرات نشان میدهد بازار به قدر کافی به تاثیر از عوامل اثرگذار در بازار رکوردهای متوالی را تجربه کرده بود و دیروز حتی به اوج رسید و از این جهت نیاز به استراحت شاید ضروری بنمایاند.

 شاخص فعلا در قله 1.5 با مقاومت روبه رو است و باید منتظر ماند تا چه حد در این وضع از پیشروی خودداری می کند و این روند چند روز ادامه خواهد داشت. اگر چه سهام همچنان در میان بازارهای رقیب پیشتاز است و فعلا مامنی مطلوب برای بورس بازان شده اما در بازار ارز هم تحولات رفت و برگشت کماکان با تحریک تقاضا ادامه دارد.

 با توجه به موانع ارزی در برگشت ارز صادراتی به دلیل تحریم ها و پاندومی کرونا، بسیاری از واردکنندگان تقاضای جدیدی را به بازار آزاد بردند. این در حالی است که بسیاری هم به سراغ حواله درهم رفتند که همین عامل در تداوم افزایش نرخ دلار تاثیر خود را گذاشته است. البته معاملات بازار مسکن هم در همان تب و تاب قبلی خود در بخشی با رونق همراه است؛ به طوریکه براساس گزارش بانک مرکزی قیمت خرد هر مترمربع آپارتمان مسکونی در تهران در خرداد نسبت به ماه قبل با افزایش 11 درصدی همراه بود.

 البته با وجود تسلط فروشندگان در معاملات امروز، همچنان جریان پول حاکم در بازار تعیین کننده و ممکن است همین جریان اجازه افت بیش از حد انتظار تحلیلگران را در روزهای آتی ندهد. با این اوصاف فعلا قله 1.5 میلیون واحدی شاخص خود نقطه هدف بورس بازان برای رسیدن به کانال های بعدی است که البته فعلا با مقاومت روبه رو است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما