جزئیات تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان بهزیستی تشریح شد

کدخبر: 346995
اقتصادنیوز: یزدان‌مهر گفت: بنیاد مستضعفان و صندوق امداد ولایت مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان را برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی به عنوان ودیعه مسکن در نظر گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ذوالفقار یزدان‌مهر معاون مشارکت‌ها، موسسات، توانمندسازی و امورمجلس سازمان بهزیستی کشور باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جزئیات پرداخت ودیعه مسکن به مددجویان بهزیستی با حمایت بنیاد مستضعفان، اظهار کرد: مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان را بنیاد مستضفان و صندوق امداد ولایت برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی به عنوان ودیعه مسکن در نظر گرفته اند.

معاون مشارکت‌ها، موسسات، توانمندسازی و امورمجلس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: ۳۰ میلیارد تومان از این کمک بلاعوض است و ۷۵ میلیارد تومان در قالب تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌شود که از این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان را بنیاد مستضعفان و ۲۵ میلیارد تومان صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت می‌کند. دستور العمل آن در سازمان تدوین شده است امید ما این است هرچه زودتر به اداره کل بهزیستی استان‌ها ابلاغ شود.

وی درباره جزئیات این کمک بلاعوض به مددجویان بهزیستی، گفت: پیش بینی ما این است در شهر‌های مراکز استان‌ها به افراد مستاجر ۶ میلیون تومان، برای سایر شهر‌ها ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای روستا و حاشیه شهر‌ها ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به مددجویان پرداخت کنیم.

یزدان‌مهر با اشاره به اینکه این افراد باید تحت پوشش سازمان بهزیستی باشد و کمک‌های مستمر و غیرمستمر بهزیستی را دریافت کرده باشند، افزود: همچنین تا این لحظه از طرح‌های دولتی تامین مسکن مانند:دریافت زمین، واحد مسکونی، کمک‌های بلاعوض سازمان بهزیستی، تسهیلات یارانه‌ای خرید یا ساخت مسکن استفاده نکرده باشند.

معاون مشارکت‌ها، موسسات، توانمندسازی و امورمجلس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مددجویان مستاجر بهزیستی باید قرارداد اجاره مسکن را در اختیار داشته باشند، ادامه داد: این افراد باید جز سه دهک آخر درآمد‌ی باشند. همچنین اولویت ما برای پرداخت این کمک؛ زنان سرپرست خانوار دارای معلولیت، زنان سرپرست خانواری که دو فرزند دارند و به عبارتی بعد خانوار آن‌ها سه نفره است، معلولان سرپرست خانوار با شدت معلولیت شدید_خیلی شدید با بعد خانواده سه نفره و خانوار‌های دو معلولی که سرپرست خانوار معلول باشد. امیدواریم بتوانیم تا پایان مردادماه این مبلغ را به جامعه هدفمان پرداخت کنیم.

وی درباره بخش تسهیلات قرض الحسنه به عنوان ودیعه مسکن به مددجویان بهزیستی، گفت: این تسهیلات برای مددجویان مستاجری است که تحت پوشش حمایت مستمر و غیرمستمر سازمان بهزیستی هستند و از امکانات دولتی مسکن نیز تاکنون استفاده نکردند، اما در خصوص این گروه، آن‌هایی که در دهک ۱ تا ۷ درآمدی هستند این تسهیلات پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن ۵ تا ۷ سال است و رقم این تسهیلات بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان بر اساس تقسیم بندی استان‌های کشور پرداخت صورت می‌گیرد.

یزدان‌مهر خاطرنشان کرد: در این تسهیلات نیز اولویت با زنان سرپرست خانوار معلول، زنان سرپرست خانوار دارای دو فرزند، معلولان سرپرست خانوار با شدت معلولیت شدید_خیلی شدید با بعد خانوار ۳ نفر، خانوار‌های دومعلولی که سرپرست خانوار نیز دارای معلولیت است و فرزندان ترخیص شده از مراکز بهزیستی که حداکثر ۱۰ سال از ترخیص آن‌ها گذشته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما