کدخبر: ۳۴۸۱۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش بینی بلندمدت بهای اونس طلا

اقتصادنیوز: در هفته های اخیر پیش بینی های بلند مدت زیادی برای قیمت طلا منتشر شد. الان با بالا تر رفتن قیمت طلا این پیش بینی ها در حال گرفتن یک رنگ بوی تازه به خود می باشند. در ادامه می خواهیم چهار مورد از آن ها را بررسی کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ ​قیمت طلا با افزایش حدودا 8 دلاری به بالاترین میزان خود در مدت اخیر رسیده و باعث شده است تا پیش بینی های بلند مدت طلا واقعی تر شوند.

قیمت طلا افزایش خود را از چند ماه پیش و با شیوع بیماری کووید-19 آغاز کرد و تبدیل به پناهگاه امن و بهشت سرمایه گذاران شد. اکنون نیز موج دوم شیوع ویروس کرونا، افزایش آمار مبتلایان به این بیماری و نگرانی ها از وضعیت اقتصادی، سیسات های پولی و بانکی و تورم قریب الوقوع باعث شد تا قیمت طلا سطوح جدیدی را فتح کرده و همچنان به رشد خود ادامه دهد.

حال وقت آن رسیده است که درباره پیش بینی های موجود حرف بزنیم. اولین مورد از پیش بینی ها که می توان گفت معتبر ترین آن ها نیز است پیش بینی مربوط به بانک ساکس می باشد. طبق پیش بینی این بانک طلا طی دوازده ماه آینده به قیمت 2000 دلار خواهد رسید که یک رکورد بی سابقه نیز به حساب می آید.

پیش بینی دیگر 3000 دلاری شدن طلا در سال آینده را بررسی کرده بود و دلیل آن را ایجاد شدن تورم در اقتصاد های بزرگ مانند ایالات متحده آمریکا می دانست.

پیش بینی سوم توسط یک کارشناس اقتصادی انجام شده بود که وی با بررسی شرایط اقتصادی و حجم ذخیره بانک مرکزی آمریکا و مقایسه آن با بحران مالی سال 2008 یعنی بحران وال استریت نتیجه گرفته بود که قیمت طلا تا پایان سال آینده به 4000 دلار خواهد رسید.

پیش بینی آخر نیز توسط عده ای دیگر از کارشناسان بازار طلا صورت گرفته است که معتقدند طلا در حال حاضر روندی صعودی خواهد داشت و تا میانه سال میلادی آینده تا 1950 دلار رشد خواهد کرد اما پس از آن شروع به کاهش کرده و ارزان خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
50 نفر این پست را پسندیده اند