موسسه اعتبارسنجی مودیز هشدار داد:

رکود اقتصادی کشورهای عضو جی۲۰/ بحران بی‌سابقه انگلیس

کدخبر: 348525
​اقتصادنیوز: موسسه اعتبارسنجی مودیز پیش‌بینی می‌کند تولید ناخالص داخلی انگلیس ۱۰.۱ درصد در سال جاری میلادی کوچک شود که شدیدترین رکود در بین اقتصادهای بزرگ عضو جی۲۰ است.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، موسسه اعتبارسنجی مودیز در روز جمعه هشدار داد انگلیس بیشترین رکود اقتصادی را در بین اقتصادهای بزرگ دنیا در سال جاری میلادی تجربه خواهد کرد و همه‌گیری ویروس کرونا بدهی ملی این کشور را به حدود یک چهارم تولید ناخالص داخلی آن می رساند.

بر اساس گزارش رویترز،  طبق گزارش مودیز، جدیدترین بسته محرک اقتصادی دولت انگلیس به ارزش 30 میلیارد پوند (37.9 میلیارد دلار) که در همین هفته اعلام شده باعث بهبود تدریجی اقتصاد این کشور خواهد شد ولی فشار بیشتری بر شرایط مالی انگلیس وارد می کند.

 گروهی از تحلیل گران موسسه مودیز طی یادداشتی نوشتنند:« بدهی عمومی انگلیس 24 درصد نسبت به 2019 افزایش می یابد و به 109 درصد تولید ناخالص داخلی در سال جاری میلادی می رسد».

«  ما پیش‌بینی می‌کنیم تولید ناخالص داخلی انگلیس 10.1 درصد در سال جاری میلادی کوچک شود ولی انتظار داریم در نتیجه برداشته شدن تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، اقتصاد روند رشد تدریجی خود را آغاز کند و رشد اقتصادی انگلیس در سال آینده میلادی به 7.1 درصد برسد».

 موسسه اعتبارسنجی فیچ هم اعلام کرد انتظار دارد اقتصاد انگلیس 9 درصد در سال جاری میلادی کوچک شود. این موسسه قبلا رکود اقتصادی انگلیس را 7.8 درصد پیش بینی کرده بود. کسری بودجه انگلیس هم احتمالا 17 درصد تولید اقتصادی آن خواهد بود.

 موسسه مودیز اعلام کرد:« پیش بینی های ما نشان می دهد رکود اقتصادی انگلیس بیشتر از سایر اقتصادهای گروه جی20 بوده است. بی ثباتی همیشگی در مورد مسئله برگزیت مانع رشد اقتصادی انگلیس در نیمه دوم سال جاری میلادی می شود.

 صندوق بین‌المللی پول ماه گذشته بدبینی کمتری نسبت به اقتصاد انگلیس داشت و پیش‌بینی می‌کرد فرانسه، ایتالیا و اسپانیا رکود بزرگتری را نسبت به انگلیس تجربه کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما