کدخبر: ۳۴۹۳۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رکوردشکنی کسری بودجه در آمریکا

اقتصادنیوز: شکلات مربوط به کرونا در آمریکا باعث شد تا این کشور در ماه ژوئن رکورد بی سابقه ۸۶۴ میلیارد دلاری کسری بودجه را به ثبت برساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، بر اساس گزارش وزارت خزانه داری آمریکا، کسری بودجه در 9 ماه سال مالی با احتساب هزینه های کلان ماه ژوئن به 2.7 تریلیون دلار رسیده است.

طبق گزارش واشنگتن پست، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: کسری بودجه آمریکا در ماه ژوئن سال گذشته حدود هشت میلیارد دلار بود. به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا، هزینه های دولت فدرال به بیش از 1.1 تریلیون دلار در ماه ژوئن رسید، این رقم دوبرابر مبالغی است که دولت آمریکا در ماه های گذشته هزینه می‌کرد.

با تاثیر کرونا بر اقتصاد آمریکا، میزان درآمد مالیاتی جمع آوری شده توسط دولت فدرال تا در حدود 240 میلیارد دلار باقی مانده است، زیرا وزارت خزانه داری مهلت تشکیل اظهارنامه مالیاتی را تا ماه جولای (اواسط مرداد) به تأخیر انداخته است.

شکاف عمیق میان هزینه ها و درآمدها در دولت آمریکا نشان دهنده آن است که چه میزان اقتصاد ایالت متحده در برابر تاثیر اقتصادی ویروس کرونا شکننده بوده است. به دنبال سیاست های اشتباه ترامپ در عدم جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا کنون بیش از سه میلیون نفر مبتلا به کرونا در آمریکا شناسایی شده‌اند و بیش از 138 هزار نفر هم در اثر این بیماری جان باخته‌اند. ترامپ از ابتدا ویروس کرونا را با تصادفات جاده‌ای و آنفلوآنزا مقایسه می‌کرد و آن را ناچیز می‌شمرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند