کدخبر: ۳۵۱۰۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پرواز طلا به سقف ۱۰۷ ماهه

اقتصادنیوز: ​قیمت طلا که در روز های گذشته با نوسانات زیاد و عدم تمایل به رشد همراه بود از صبح امروز یک روند افزایشی را شروع کرده و در عصر امروز به رکورد جدیدی دست پیدا کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ پس از دستیابی طلا به سطح 1800 دلار در چند هفته گذشته قیمت طلا دچار نوسنانات شدیدی شده و حتی چند بار دچار کاهش قیمت شد. که مهم ترین دلیل آن را می توان کاهش تقاضا برای خرید طلای بالای 1800 دلار دانست.

با شروع امروز طلا ابتدا قدم هایی را با احتیاط برداشته و سطح 1820 دلار را شکست که یک مقاومت کلیدی برای آن به حساب می آمد. سپس شروع به رشدی با اقتدار نموده و تا 1840 دلار رسید. هم اکنون هر انس طلای جهانی 1835 دلار قیمت دارد که نسبت به روز گذشته افزایش بیش از یک درصدی را نشان می دهد.

 

مهم ترین دلیل این افزایش قیمت را می توان تصویب یک بسته بزرگ حمایتی توسط اروپا دانست که یک دورنمای تورمی را به اقتصاد جهان می دهد. به علاوه به نظر می رسد احساسات ناشی از خوشبینی ها نسبت به تولید واکسن کرونا نیز در میان سرمایه گذاران فروکش کرده است.

با این افزایش قیمت هم اکنون راه طلا برای رسیدن به قیمت های بالای 1850 دلار و 1900 دلار باز شده است که می تواند لحظات فوق العاده هیجان انگیزی در بازار طلا به وجود بیاورد.

قیمت جهانی طلا از مرز 1840 دلار گذشت

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند