کدخبر: ۳۵۶۳۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیش بینی تحلیلگران از روند قیمت طلا؛

لشکرکشی اونس به سوی ۲۰۰۰ دلار؟

اقتصادنیوز : امروز با بازشدن بازار، پس از نوسانات اولیه، ارزش طلا رو به افزایش نهاد.

به گزارش اقتصادنیوز، بازار طلا امروز با قیمت 1944 دلار آغاز به کار کرد و پس از مدتی وارد روند افزایشی شد. در حال حاضر قیمت لحظه‌­ای اونس طلا 1986 دلار است و پیش‌­بینی‌های فنی تا 5 ساعت آینده توصیه به خرید دارند. 

پیش از این تحلیلگران کیتکو پیش‌بینی کرده بودند که در صورت انتشار آمار بخش تولیدی نیویورک توسط فدرال رزرو شاهد نوسانات گسترده در بازار طلا باشیم. با این حال هر چند که آمار تولید نیویورک ناامیدکننده‌تر از پیش‌بینی‌ها بود، اما شاهد نوسان گسترده‌ای در روند قیمت طلا نبودیم و این فلز گرانبها با روندی آرام به رشد خود ادامه داد.

طبق گزارش فدرال رزرو شاخص تولید نیویورک از 17 درصد افزایش در ماه قبل به 3 درصد در ماه اوت رسید، درحالی که تقویم اقتصادی بلومبرگ تنها 2 درصد کاهش برای این شاخص پیش‌بینی می‌کرد.

این تحولات نشان از آن داشت که در اهمیت پارامتر تاثیر شاخص تولید در بازار تا حدودی اغراق شده بود.

تا قبل از انتشار آمار تولید ناخالص ملی ژاپن، قیمت لحظه‌ای انس به کف 1932 رسیده بود. با انتشار این آمار که نشان‌دهنده رشد به شدت منفی تولید ناخالص ملی ژاپن بود قیمت اونس روبه افزایش گذاشت. این افزایش با تشکیل جلسات یوروگروپ تشدید شد.

در حال حاضر روند فعلی قیمت اونس با شیبی ملایم رو به افزایش است. طبق محاسبات این افزایش 40 دلار یعنی 2  درصد از اغاز بازار بوده است.

تا این لحظه پیش‌بینی تحلیل­گران به بازگشت قیمت اونس به بالای 2000 دلار دور از ذهن به‌نظر نمی‌رسد. طلا

 

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند