کدخبر: ۲۲۲۶۳۶ لینک کوتاه

فوری: ۲۲ کشته در بمباران جنوب سوریه

اقتصادنیوز: دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن خبر می‌دهد که مواضع مخالفان اسد در درعا، بامداد پنجشنبه ۲۸ ژوئن، ۵۵ مرتبه بمباران شده است. یکی از فرماندهان ارتش آزاد سوریه تعداد حملات را ۱۵۰ مورد اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از دویچه وله؛ درعا آخرین سنگر شورشیان سوری در جنگ داخلی این کشور است. کنشگران سوری می‌گویند ۲۲ نفر در این حملات جان باخته‌اند. تنها در منطقه المظفره در نزدیکی درعا، ۱۷ نفر کشته شده‌اند و در میان جان باختگان ۵ کودک نیز وجود دارد.

یک سال قبل، روسیه به عنوان متحد دولت سوریه با آمریکا و اردن به توافق رسیدند که درعا را محدوده غیرجنگی اعلام کنند. با این همه، ارتش اسد و شبه نظامیان وابسته به آن از هفته‌های قبل حمله به این منطقه را شروع کرده‌اند.

سازمان ملل می‌گوید حدود ۵۰هزار نفر در پی خشونت‌های اخیر درعا آواره شده‌اند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ  پیش‌تر با ابراز نگرانی از گسترش خونریزی در جنوب سوریه، از طرفین خواسته حملات خود را متوقف کنند تا کارکنان این سازمان امدادی بتوانند خروج امن آوارگان را ساماندهی کنند.

رفتار دولت اسد یادآور رویدادهای شرق حلب و غوطه شرقی است. این دو منطقه نیز هفته‌ها زیر آتش توپخانه و بمباران نیروهای دولتی و شبه‌نظامی وابسته به اسد بودند. صدها غیرنظامی در آن حملات جان باختند و ده‌ها هزار نفر در به در شدند.