پمپئو: مادورو مجوز قطع روابط دیپلماتیک با آمریکا را ندارد

کدخبر: 264446
اقتصادنیوز: مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت که ایالات متحده روابط دیپلماتیک با ونزوئلا را حفظ خواهد کرد و روابطمان را با ونزوئلا از طریق دولت خوان گوآیدو، رئیس جمهوری موقت که از هیات دیپلمات ما خواسته است تا ونزوئلا را ترک نکنند، ادامه می دهیم.

 به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از رویترز؛ پامپئو تاکید کرده است: "ایالات متحده رژیم مادورو را به عنوان دولت ونزوئلا به رسمیت نمی شناسد. بر همین اساس، ایالات متحده معتقد است نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری "سابق" ونزوئلا هیچگونه حق قانونی برای قطع روابط دیپلماتیک ندارد."

پامپئو همچنین با بیان اینکه دیپلمات های آمریکایی قصد خروج از ونزوئلا ندارند، از ارتش و نیروهای امنیتی این کشور عضو اوپک درخواست کرد تا "همچنان از تمام شهروندان ونزوئلایی و همچنین تمام شهروندان آمریکایی و خارجی در ونزوئلا حفاظت به عمل آورند." ما از تمامی طرف ها می خواهیم تا از انجام اقداماتی که با امتیازات و مصونیت های اعضای جامعه دیپلماتیک تناقض دارد، خودداری کنند. ایالات متحده اقدامات مناسبی علیه کسانیکه امنیت و ایمنی هیات دیپلماتیک و پرسنل ما را به خطر بیندازند، انجام خواهد داد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما