شرکت‌های آمریکایی نگران بدتر شدن روابط با چین هستند

کدخبر: 271002
اقتصادنیوز: نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که شرکت‌های آمریکایی خواستار به نتیجه رسیدن مذاکرات تجاری با چین و باز شدن دسترسی آنها به اقتصاد این کشور هستند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از رویترزا نمی‌خواهند در حالی که دو کشور علیه واردات کالا از یکدیگر تعرفه اعمال می‌کنند شاهد کم شدن بخشی از کسری تراز تجاری آمریکا با چین باشند.  شرکت‌هایی که در یک نظرسنجی که هفته گذشته ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انجام شد شرکت کرده‌اند گفتند که خواستار پایان یافتن فشار چین برای انتقال فناوری و اعمال نابرابر قوانین و دیگر مشکلات هستند.

تیم استرادفورد، سخنگوی اتاق بازرگانی آمریکا در چین با اعلام این خبر تأکید کرد: در صورتی که این امتیازات به دست نیاید، جنگ تعرفه برای شرکت‌های آمریکایی ضرر مطلق خواهد بود.

به نظر می‌رسد این شرکت‌ها در این نظرسنجی از مواضع نماینده تجاری آمریکا که می‌خواهد از سیاست‌های صنعتی پکن که به گفته شرکای تجاری این کشور ناقض قوانین تجارت جهانی است، تغییر ایجاد کند، حمایت کرده‌اند.

البته این شرکت‌ها همچنین نگران هستند در ازای افزایش واردات دانه‌های روغنی و دیگر کالاها توسط چین از آمریکا و کاهش نسبی کسری تراز تجاری آمریکا با این کشور آسیایی ممکن است ترامپ به دریافت امتیازات کم قانع شود. 

استرادفورد می‌گوید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: اگر ما به مشکلات ساختاری نپردازیم، شاهد ادامه وجود موانع خواهیم بود.

ترامپ در ماه جولای سال گذشته بر واردات صدها میلیارد دلار واردات کالا از چین تعرفه اعمال کرد. برخی از شرکت‌ها از اقدام وی برای کشاندن چینی‌ها به پای مذاکره حمایت کردند اما برخی دیگر از آنها بر این باورند که تعرفه‌ها بسیار پرهزینه و مضر خواهند بود.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما