کدخبر: ۲۷۶۶۶۲ لینک کوتاه

واکنش پلوسی به استعفای وزیر امنیت داخلی دولت ترامپ

اقتصادنیوز: نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای در واکنش به کناره گیری کریستجن نیلسن وزیر امنیت داخلی دولت آمریکا نوشت: بهانه های نیلسن برای کناره گیری از سمتش بسیار نگران کننده است.

به گزارش اقتصادنیوز در این بیانیه آمده است: این موضوع بسیار نگران کننده است که این مقام دولتی که کودکان را در قفس می اندازد، می گوید استعفا می دهد چرا که کاخ سفید به اندازه کافی افراطی نیست.

بیانیه رئیس نمایندگان آمریکا می افزاید: سیاست های ضد مهاجرتی ظالمانه و خطرناک رئیس جمهوری ترامپ، تنها درد و رنج انسانی را در مرز وخیم تر کرده وعذاب زیادی را به خانواده هایی تحمیل کرده است که از هم پاشیده شده اند. آمریکا به یک وزیر امنیت داخلی نیاز دارد که به قداست خانواده ها، میراث افتخار آفرین ما به عنوان ملتی از مهاجران احترام گذارد و تفکر را به سیاست های این دولت باز گرداند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیام توئیتری تایید کرد که «کرستین نیلسن» وزیر امنیت داخلی وی از مقام خود کناره گیری کرده است.

ترامپ همچنین خبر داد که «کوین مک آلینان» کمیسر حفاظت گمرکی و مرزی آمریکا را جایگزین وی می کند.

استعفای نیلسن در راستای تغییرات اساسی در وزارت امنیت داخلی این کشور است که توسط «استفن میلر» مشاور ارشد ترامپ اجرا می شود.

نیلسن پیشتر رئیس دفتر «جان کلی» وزیر وقت امنیت داخلی آمریکا بود اما پس از انتخاب کلی به عنوان رئیس کارکنان کاخ سفید با توصیه وی به ریاست این وزارتخانه منصوب شد.

کلی که در دوران ریاست کارکنان کاخ سفید با ترامپ و نزدیکان او از جمله همسر ترامپ و جان بولتون مشاور امنیت ملی وی مشکلات فراوانی داشت، از نیلسن همواره حمایت می کرد.

اما در آذرماه سال گذشته پس از آنکه مقررات سختگیرانه کلی کام ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری آمریکا را در سفر به آفریقا تلخ کرد، ترامپ تصمیم به اخراج او گرفت.

اکنون چند ماه پس از اخراج رئیس پیشین نیلسن، او نیز هدف خانه تکانی مستمر ترامپ قرار گرفته که به نظر می رسد سیاست های مهاجرتی یکی از دلایل آن باشد.