مادورو: با صلیب‌سرخ برای ارسال کمک به ونزوئلا به توافق رسیدیم

کدخبر: 277189
اقتصادنیوز: نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، اعلام کرد این کشور روز چهارشنبه ۱۰ آوریل با سازمان بین‌المللی صلیب سرخ برای ارسال کمک‌های انسانی به توافق دست یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از یورونیوز؛ مردم ونزوئلا ماه‌هاست در پی وضعیت وخیم اقتصادی با کمبود غذا، دارو و مایحتاج اولیه همچون صابون و دستمال توالت دست و پنجه نرم می‌کنند.

آقای مادورو که در تلویزیون ملی این کشور حاضر شده بود خطاب به مردم ونزوئلا گفت دولت او و صلیب سرخ توافق کرده‌اند «با هم و با آژانس‌های سازمان ملل کار کنند تا تمام کمکی که می‌توان به ونزوئلا آورد، تدارک ببینند.»

رئیس جمهور ونزوئلا وقوع بحران انسانی در کشور خود را تکذیب می‌کند و آمریکا و گروه اپوزسیون به رهبری خوان گوایدو را مسئول وضعیت فعلی برمی‌شمارد.

در پی بروز قحطی صدها هزار تن از مردم ونزوئلا برای دسترسی به آب و غذا به کشورهای مجاور گریخته‌اند. پیشتر گزارش‌هایی از ربودن حیوانات باغ‌وحش‌های این کشور برای رفع گرسنگی منتشر شده بود.

مخالفان بحران جاری در ونزوئلا را حاصل بیش از یک دهه «فساد» و «ناکارآمدی» نظام حاکم از زمان هوگو چاوز، رئیس جمهوری پیشین، می‌دانند و خواهان کناره‌گیری نیکلاس مادورو هستند.

بیش از ۵۰ کشور جهان خوان گوایدو، رهبر مخالفان، را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.

صلیب‌سرخ برای ارسال کمک به ونزوئلا

از دست ندهید
بلیط هواپیما