کدخبر: ۲۷۹۶۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیشنهاد نماینده مجلس برای مهار نوسانات قیمتی خودرو

اقتصاد نیوز: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: آفت خودروسازی عدم ثبات مدیریت است و تورم بازار خودرو نیازمند کنترل است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ ولی ملکی : با توجه به این که در حال حاضر شاهد عدم ثبات قیمت در بازار خودرو هستیم باید در این زمینه هر چه سریع‌تر تصمیمات مناسبی اتخاذ شود تا به یک حالت متعادل در این زمینه دست یابیم که اجرای طرح کنترل تورم بازار خودرو اولویت اساسی است.

وی بیان کرد: یکی از مواردی که می‌تواند وضعیت بازار را متعادل کند افزایش تولید خودروهای پرتیراژ در ایران‌خودرو و سایپا است که سبب کاهش انتظارات تورمی بازار خودرو، گرفتن بهانه از دست دلالان حاشیه‌ساز و مهار نوسانات قیمتی خودرو است که می‌تواند تا حد قابل توجهی موثر باشد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با تسهیلاتی که اخیرا به قطعه‌سازان پرداخت شد، پیش‌بینی می‌شود طی ماه‌های پیش‌رو تولید روزانه خودرو در ایران‌خودرو و سایپا به 6 هزار دستگاه در روز برسد که این مسئله سبب افزایش تولید و عرضه بیشتر خودرو به بازار، عمل به تعهدات خودروسازان  در پیش‌فروش خودرو و مهار تدریجی نابسامانی‌های قیمتیِ حاشیه بازار می‌شود.

ملکی تصریح کرد: بدون اصلاح ساختار امکان اصلاح تولید و بهره وری ممکن نیست که به همین دلیل باید با مدیریت قوی و توانمند هر چه سریع‌تر مشکلات پیش رو را برطرف کرده و در راستای بهبود شرایط و وضعیت موجود اقدام شود که این مسئله در حال حاضر برای ما یک اولویت اساسی و مهم است.

وی بیان کرد:  انتظار می‌رود با تعیین تکلیف شرایط فعلی بتوانیم بازار خودرو را از بلاتکلیفی و نابسامانی خارج و فعالیت در این بازار را قانونمندتر از وضعیت فعلی کرده و با اصلاح ساختار به اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم و این شرایط را هر چه سریع‌تر ساماندهی کنیم.