کدخبر: ۳۰۴۷۹۶ لینک کوتاه

در حاشیه جلسه هیئت دولت وزرای کابینه دوازدهم چه گفتند؟

اقتصادنیوز؛ اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) سوم مهر ماه ۱۳۹۸ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالاتشان پاسخ دادند.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری در جلسه امروز هیئت دولت که ریاست آن را برعهده داشت، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه دفاع مقدس، اظهار داشت: از دفاع مقدس می‌توان درس‌ها و عبرت‌های زیادی گرفت؛ لذا امروز هم  با الگو گرفتن از هشت سال دفاع می‌توانیم در جنگ اقتصادی پیروز شویم . معاون اول رییس جمهور یادآور شد: در جنگ اقتصادی امروز علیه کشورمان، نباید مدیران اقتصادی را تضعیف کرد.

همچنین مشروح گفت‌وگوهای محمدجواد آذری جهرمی  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، عباس صالحی  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، علی ربیعی  سخنگوی دولت ، بیژن زنگنه  وزیر نفت،  محسن حاجی میرزایی  وزیر آموزش و پرورش ، رضا اردکانیان  وزیر نیرو،  حسینعلی امیری  معاون پارلمانی رئیس جمهور،  فرهاد دژپسند  وزیر امور اقتصاد و دارائی   با خبرنگاران را می‌توانید در لینک‌های زیر دنبال کنید.

پیغام زیادی به روحانی  برای دیدار با ترامپ  رسیده است

علی ربیعی  سخنگوی دولت  با اشاره به این که پیغام و پسغام زیادی برای انجام دیدار روحانی وترامپ رسیده است اظهار کرد:‌ما منافع ملی خود را به خاطر فضای داخلی آمریکا هدر نمی‌دهیم. وی افزود: ما با دست پر برای امنیت منطقه در سازمان ملل حضور پیدا کرده‌ایم و ملاقات‌های خوبی هم با سران برخی کشورها داشته‌ایم. من معتقدم ترامپ داشت حربه صلح را می‌دزدید.

واکنش آموزش و پرورش در قبال «تنبیه» دانش‌آموزان

محسن حاجی میرزایی  وزیر آموزش و پرورش  با تاکید بر اینکه رفتار کادر اجرایی مدارس و معلمان با دانش‌آموزان تحت نظارت است گفت: معرفی به هیات تخلفات، تذکر و عزل، عکس‌العمل این وزارت‌خانه در قبال تنبیه کردن دانش آموزان است.

صادرات خدمات فنی و مهندسی به سوریه از بعد از پایان جنگ آغاز شده است

رضا اردکانیان  وزیر نیرو  درباره مشارکت شرکت‌های فنی و مهندسی ایرانی در بازسازی کشور سوریه گفت: صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران به سوریه از بعد از جنگ آغاز شد و یک نیروگاه ۵۴۰ مگاواتی در لاذقیه به بخش خصوصی ایران واگذار شده است.

کالاهایی که در گمرکات هستند و اظهارنامه گمرکی ندارند، «رسوب» تلقی نمی‌شوند

فرهاد دژپسند  وزیر امور اقتصاد و دارائی  درباره وضعیت رسیدگی به کالاهای رسوب شده در گمرکات با تاکید بر اینکه کالاهایی که در گمرکات هستند و اظهارنامه گمرکی ندارند، «رسوب» تلقی نمی‌شوند، خاطر نشان کرد: درباره کالاهایی که اظهارنامه گمرکی برای آنها پر شده باشد، به آن معنا رسوبی در گمرکات وجود ندارد.

تشکیل وزارتخانه‌ «خدمات بازرگانی» در شورای نگهبان با مشکلی مواجه نمی شود

حسینعلی امیری  معاون پارلمانی رئیس جمهور  گفت: فکر نمی‌کنم تشکیل وزارتخانه‌ «خدمات بازرگانی» در شورای نگهبان با مشکلی مواجه شود. وی بیان این که تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی یک دوره چند ماهه را با فراز و فرودهای بسیار گذرانده است، افزود: امروز کلیات، جزئیات و ماده واحده طرح در دستور صحن علنی مجلس قرار گرفت و رای آورد و از این پس وزارت «صنعت» و «تجارت و خدمات بازرگانی» خواهیم داشت.

واکنش وزیر ارشاد به حواشی فیلم حسن فتحی

عباس صالحی  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در واکنش به برخی حواشی ایجاد شده پیرامون تولید و نمایش فیلم سینمایی «مست عشق» که درباره بخش‌هایی از زندگی شمس و مولانا است، گفت: به طور طبیعی مسیر استفتاء از مراجع تقلید مسیر کسب نظر آن‌هاست و طبعا این نظرات نیز قابل احترام است، اما قوانین کشور مسیر خود را طی می‌کند.

اعلام شکایت زنگنه از کریمی قدوسی

بیژن زنگنه  وزیر نفت  در پاسخ به پرسشی درباره ادعای کریمی قدوسی نماینده مجلس در خصوص دریافت حق مشاوره یک و نیم میلیاردی از هپکو اظهار کرد: هر چیزی آقای کریمی گفته مطلقا دروغ است؛ جز اینکه گفته بود من یک سال و نیم رئیس هیئت مدیره بودم، دیروز وزارت نفت و من در دادگاه و هیئت رسیدگی به رفتار نمایندگان شکایت خود را اعلام کردیم.

توضیح جهرمی درباره شایعه هدیه ۲۰۰ لپ‌تاپ به ریاست جمهوری

محمدجواد آذری جهرمی  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در پاسخ به پرسشی درباره طرح شایعاتی در خصوص هدیه ۲۰۰ لپ تاپ توسط وزارت ارتباطات به نهاد ریاست جمهوری، گفت: یادم نمی‌آید که ۲۰۰ لپ تاپ هدیه داده باشم.اما خوب یادم می آید برادری که از مشهد به تهران آمده و اخیرا این فعالیت‌ها را می کند در سال ۸۸ مخابرات را به ثمن بخس واگذار کردند و از محل درآمدهای خودش قسط هایش را دادند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند