کدخبر: ۳۰۴۹۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تحریم ۱۰ شرکت و شهروند چینی بخاطر واردات نفت از ایران

اقتصادنیوز: طبق گفته های وزارت خزانه داری آمریکا، دولت دونالد ترامپ، برای نخستین بار ۱۰ شرکت و شهروند چینی را بخاطر واردات نفت از کشور ایران و معاملات نفتی با ایران تحریم اقتصادی کرده است. این تصمیم میتواند باعث تشدید تنش های میان چین و آمریکا شود.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ طبق گفته های وزارت خزانه داری آمریکا، دولت دونالد ترامپ، برای نخستین بار ۱۰ شرکت و شهروند چینی را بخاطر واردات نفت از کشور ایران و معاملات نفتی با ایران تحریم اقتصادی کرده است. این تصمیم میتواند باعث تشدید تنش های میان چین و آمریکا شود. 

تحریم ۱۰ شرکت و شهروند چینی بخاطر واردات نفت از ایرانتحریم ۱۰ شرکت و شهروند چینی بخاطر واردات نفت از ایران

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در نشست اتحاد علیه ایران هسته این اعلام کرد که دولت ترامپ یک سری تحریم اقتصادی را علیه یک شرکت بازرگانی نفتی چین اعمال کرده است و دلیل این تحریم خرید نفت از ایران علیرغم نقض ممنوعیت آمریکا در خصوص خرید نفت از ایران بوده است. 

پومپئو اعلام کرد که احتمالا تحریم های بیشتری علیه ایران انجام خواهد شد. 

پومپئو در سخنرانی خود در کنوانسیون سیاست های خارجی در فلوریدا اعلام کرد این شرکت، به مدیرعاملی ژوهای ژنرونگ سعی در نقض محدودیت های اعمال شده علیه ایران در بخش نفتی دارد و از این رو این شرکت و روی هم رفته ۱۰ شخص حقیقی و حقوقی در کشور چین بخاطر نقض قوانین تحریم ایران و واردات نفت از کشور ایران توسط دونالد ترامپ تحریم شدند.

پومپئو در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد افزود که واشنگن در تلاش است تا بتواند کشورها را متوجه ریسک هایی که در همکاری با سپاه پاسداران متوجه آن ها شوند، مطلع شوند. 

پومپئو در پایان اذعان داشت: «امروز ما تحریم‌هایی را علیه چند شرکت چینی برقرار کردیم که برخلاف تحریم‌های آمریکا، آگاهانه دست به انتقال نفت از ایران زده‌اند.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند