کدخبر: ۳۰۵۶۴۴ لینک کوتاه

به‌مناسبت سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین مطرح شد؛

اظهار امیدواری سفیر ایران در چین از ایجاد رابطه صمیمانه بین مردم دو کشور / نگرش مردم ایران به مردم چین بسیار مثبت است

اقتصادنیوز؛ سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین با اشاره به تاریخ روابط چین و ایران اظهار کرد ایران و چین از جهات مختلف مکمل یکدیگر هستند و زمینه های زیاد برای همکاری میان دو کشور وجود دارد.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «محمد کشاورز زاده» روز سه شنبه به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین در گفت و گو با روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین افزود: در زمینه همکاری های اقتصادی میان چین و ایران، علیرغم توسعه روابط، هنوز هم پتانسیل های زیادی برای کشف وجود دارد.

وی به نقش چین در تامین صلح و ثبات جهانی اشاره کرد و گفت: چین سهم زیادی در حفظ تعادل و ثبات آسیا و خاورمیانه داشته است و به تلاش خود نیز ادامه خواهد داد.

سفیر ایران در چین فعالیت های صلح دوستانه چین در منطقه را شایسته قدردانی جهانی دانست و گفت: چین به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل،   صلح را در خاورمیانه و جهان به ارمغان آورده است.

«محمد کشاورز زاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین روز گذشته نیز با انتشار پیامی ویدیویی هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را تبریک گفت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در این پیام ضمن تبریک هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین به رهبران و مردم این کشور، اظهار امیدواری کرد روابط دو کشور به خصوص روابط مردم با مردم روز به روز توسعه پیدا کند.

کشاورز زاده با اشاره به اینکه نگرش مردم ایران به مردم چین بسیار مثبت است از روابط چین و ایران به عنوان روابط تاریخی یاد کرد که روز به روز توسعه می یابد.

هفتادمین سالگرد مراسم تاسیس جمهوری خلق چین امروز سه‌شنبه در میدان «تیان آن من» پکن برگزار شد این مراسم شامل سخنرانی رییس جمهوری، رژه بزرگ نیروهای نظامی و راهپیمایی مردمی بود.

رژه هفتادمین سالگرد تاسیس چین متشکل از ۵۹ تیم با حدود ۱۵ هزار سرباز، بیش از ۱۶۰ فروند هواپیما و ۵۸۰ دستگاه تجهیزات نظامی برگزار شد که بزرگترین رژه نظامی در چین به شمار می رود و چهره چین پس از اصلاحات و توسعه صنایع علمی،  فنی، دفاعی و دستاوردهای سازندگی ارتش را نشان می دهد.

چین در رژه امروز بسیاری از دستاوردها و توانمندی های نظامی خود از جمله موشک های هسته ای DF-۴۱، موشک های jl-۲، DF-۳۱G، DF-۵B، هواپیماهای DF-۱۰۰ هایپرسونیک، DF-۲۶، تانک های عظیم و بسیاری دیگر از تجهیزات و تسلیحات های نظامی ناشناخته را به نمایش گذاشت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند