استعفا پسر بایدن در پی شدت گرفتن حملات لفظی «دونالد ترامپ» به پدرش

کدخبر: 307540
اقتصادنیوز؛ با شدت گرفتن حملات لفظی «دونالد ترامپ» به «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا، «هانتر بایدن» پسر او به عضویت خود در هیات مدیره یک شرکت چینی پایان می‌دهد.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه «بلومبرگ»، «بعد از ماه‌ها سکوت هانتر بایدن در برابر حملات لفظی رئیس‌جمهور دونالد ترامپ و اتهام‌زنی‌های ثابت نشده او علیهش، بایدنِ جوان علنا اعلام کرده که از هر گونه اتهام تضاد منافعی مبرا است».

بعد از اظهارات تند رئیس‌جمهور آمریکا علیه هانتر بایدن پسر جو بایدن معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ نوامبر ۱۳۹۹) و اتهام‌زنی او درباره دریافت چندین میلیون دلار پول از پکن، هانتر بایدن در پایان ماه جاری میلادی به عضویتش در هیات مدیره یک شرکت خصوصی چینی پایان می‌دهد.

طبق بیانیه‌ای که «جورج مسیرس» وکیل هانتر بایدن امروز یکشنبه منتشر کرده، آقای بایدن در پایان ماه جاری میلادی (اکتبر) از عضویت در هیات مدیره صندوق سهام یک شرکت چینی استعفا می‌دهد.

به گفته وکیل هانتر بایدن، موکل او دیگر در صورتی پیروزی پدرش «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، او هرگز در هیچ شرکت خارجی یا هیات مدیره شرکت‌های خارجی عضو نخواهد شد.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: «هانتر (بایدن) همیشه این را می‌دانست که پدرش کاملا به سیاست آمریکا پایبند بوده و در این مسیر توجهی به منافع شغلی هانتر نداشته است. او هرگز خودش را وارد سلسله اتهام‌زنی‌های دروغین رئیس‌جمهور آمریکا علیه خودش و پدرش نکرده است».

بیانیه وکیل پسر بایدن در شرایطی منتشر شده که در هفته‌های گذشته و با شدت گرفتن رسوایی «اوکراین‌گیت» در آمریکا و موضوع استیضاح ترامپ، رئیس‌جمهور این کار چند بار به حملات لفظی شدید علیه بایدن‌ها دست زده است.

با تشدید ماجراهای تحقیقات برای استیضاح ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ضمن رد مواضع دموکرات‌ها درباره ماجرای اوکراین گیت و سوءاستفاده او از قدرت خود برای هدف قرار دادن جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، پسر بایدن را به دریافت چند میلیون دلار پول از چین متهم کرد و در گفت‌وگو با خبرنگاران به صورت علنی از چین خواست اگر اطلاعاتی علیه بایدن و پسر او هانتر  در اختیار دارند، منتشر کنند.

به ادعای ترامپ، هانتر بایدن پسر معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا از یک صندوق سهام یک شرکت چینی چند میلیون دلار پول دریافت کرده، بدون آنکه نقش مشخصی در آن شرکت داشته باشد.

اظهارات جنجالی رئیس‌جمهور آمریکا با واکنش سخنگوی وزارت خارجه چین مواجه شد و این مقام چینی درخواست ترامپ برای تحقیق در مورد جو و هانتر بایدن را رد کرد. «گنگ شانگ» در این باره گفت که دولت چین در امور داخلی دیگر کشورها دخالت نمی‌کند.

ترامپ پیش از این توسط دموکرات‌ها متهم شده که در مکالمه تلفنی ۲۵ جولای (سوم مرداد) خود با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین او را برای پیشبرد تحقیقات قضایی علیه هلدینگ «بریسما» که هانتر بایدن یکی از اعضای هیأت مدیره آن است، تحت فشار قرار داده و کمک‌های نظامی واشنگتن به اوکراین را به انجام این تحقیقات منوط کرده بود.

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن رد این اتهام‌ و حملات لفظی علیه دموکرات‌ها به دلیل شروع روند تحقیقات مجلس نمایندگان این کشور درباره استیضاحش، بارها اعلام کرده که باید درباره فساد جو بایدن و پسرش تحقیقات شود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما