کدخبر: ۳۰۹۷۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

چند درصد امریکایی‌ها ترامپ را تهدیدی علیه صلح جهانی می‌دانند؟

اقتصادنیوز: بیش از یک چهارم آمریکایی ها در همه گروه های سنی و از تمام نسل ها، دونالد ترامپ رییس جمهوری کشورشان را "بزرگ ترین تهدید برای صلح جهانی" می دانند.

به‌گزارش اقتصادنیوز، به نوشته تارنمای هفته نامه نیوزویک؛ طبق نظرسنجی جدید "بنیاد یادبود قربانیان کمونیسم"، ۲۷ درصد از بزرگسالان آمریکایی، ترامپ را بزرگ ترین تهدید برای جهان می دانند، در حالی که ۲۲ درصد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و ۱۵ درصد ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه را دارای چنین ویژگی دانسته اند.

حتی دیدگاه شهروندان آمریکا نسبت به نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا، بسیار ملایم تر از نظرشان در باره ترامپ است و طبق این نظرسنجی، تنها پنج درصد آمریکایی ها، مادورو را به عنوان تهدید بین المللی تلقی می کنند. این در حالیست که کاخ سفید، مادورو را رهبری مستبد می داند و برای سرنگونی او تلاش های بسیاری کرده است.

نظر مردم آمریکا در مورد رهبر چین که در ماه های گذشته تنش های زیادی با دولت ترامپ داشته، نیز قابل توجه است، به گونه ای که فقط ۱۳ درصد آمریکایی ها "شی جین پینگ" رییس جمهوری این کشور نیرومند آسیایی را تهدیدی برای صلح در جهان می دانند.

به نوشته تارنمای مجله نیوزویک، سران چین و ونزوئلا در سال جاری به جنایت علیه بشریت متهم شده بودند.  

این نظرسنجی سالانه از بیش از ۲ هزار آمریکایی بالای ۱۶ سال، در اوایل ماه سپتامبر و پیش از اقدام مجلس نمایندگان برای استیضاح رسمی ترامپ صورت گرفته است.

پس از مطرح شدن موضوع استیضاح ترامپ، حمایت علنی از برکناری وی افزایش یافته است. نظر سنجی دانشگاه کویئینیپیاک در ۲۳ اکتبر (اول آبان ماه) نشان می دهد که ۵۵ درصد از رای دهندگان، روند استیضاح ترامپ را تایید کرده اند که این میزان در مقایسه با هفته گذشته آن، چهار درصد افزایش داشته است. همچنین ۴۸ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی از برکناری ترامپ حمایت کرده اند که افزایش دو درصدی نسبت به هفته گذشته آن داشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند