کدخبر: ۳۱۰۱۰۴ لینک کوتاه

معرفی اولین گروه فضانوردان ایرانی ظرف مدت شش ماه

اقتصادنیوز: وزیر ارتباطات و فناوری ایران از احتمال معرفی اولین گروه فضانوردی ایران ظرف مدت شش ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ محمد جواد  آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری ایران در حاشیه نمایشگاه Smart City Expo در قطر گفت: احتمالا اولین گروه فضانوردی ایران ظرف مدت شش ماه معرفی خواهند شد.

وی گفت: ما به دنبال فرصتی هستیم تا با همکاری سایر کشورها ، فضانورد ایرانی را به ایستگاه بین المللی فضایی بفرستیم و روسیه یکی از کشورهایی است که می توان در این زمینه همکاری های خود را گسترش دهیم. ما تصمیم داریم اولین گروه فضانوردان ایرانی را معرفی کنیم که انتظاز می رود ظرف مدت کمتر از شش ماه این اقدام صورت گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران پیش از این اعلام کرده بود که با همکاری سایر کشورها، فضانورد ایرانی به فضا می‌فرستیم و این نوع تفکر و نگاه به صنعت فضایی ایران، حسادت آمریکا را برمی‌انگیزد. همچنین مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران  از اعزام محقق به ایستگاه فضایی بین المللی با همکاری کشور روسیه خبر داده بود.

وزیر ارتباطات ایران تأکید کرد که ایران نمی خواهد تنها چند نفر را به عنوان مسافر به ایستگاه  بین المللی فضایی اعزام کند، بلکه می خواهیم دانشمندان را برای آنچه که نیاز داریم، اعزام کنیم .

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند