کدخبر: ۳۱۳۳۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
توییتر و فیسبوک باید صفحات روحانی و ظریف را ببندند

توییتر و فیسبوک باید صفحات روحانی و ظریف را ببندند

اقتصادنیوز: برایان هوک گفت: مقامات ایران اینترنت را قطع کردند، آنها نیز باید از امکان ارتباط با شبکه‌های اجتماعی محروم شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، دولت آمریکا با تکرار دخالت در امور داخلی ایران از توییتر و فیسبوک و اینستاگرام درخواست کرد از آنجا که مقامات ایران اینترنت را قطع کردند، شما هم صفحات روحانی و ظریف را ببندید. دولت ایالات متحده آمریکا از مدیران شرکت‌های آمریکایی خواسته تا حساب کاربری مقامات ایرانی در شبکه‌های اجتماعی را ببندند.

برایان هوک، مسئول ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه خبری بلومبرگ آمریکا از مدیران شرکت‌هایی چون فیسبوک، توییتر و اینستاگرام خواست حساب کاربری مقامات ایرانی از جمله رهبر انقلاب، رییس جمهوری و وزیر امور خارجه ایران را ببندند.

او مدعی شد: «مادامی که مقامات ایران جلوی دسترسی شهروندان این کشور را به اینترنت جهانی گرفته‌اند، نباید گذاشت خود آنها از امکان ارتباط درون شبکه‌های اجتماعی برخوردار باشند».

شایان ذکر است که دولت ایالات متحده در تازه‌ترین اقدام خود وزیر ارتباطات را به عنوان مسئول در این حوزه، تحت تحریم قرار داده است. دولت ایالات متحده دیروز محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را به خاطر آنچه که اعمال سانسور اینترنتی در ایران خوانده، تحت تحریم قرار داده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند