کدخبر: ۳۱۳۶۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دادستان کل اسرائیل: نتانیاهو مجبور به کناره‌گیری نیست

دادستان کل اسرائیل: نتانیاهو مجبور به کناره‌گیری نیست

اقتصادنیوز: دادستان کل رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم که در چند پرونده فساد رسما متهم شده، مجبور به کناره‌گیری از سمت خود نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز نوشت، وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی اعلام کرد، آویخای مندلبلیت، دادستان کل رژیم صهیونیستی در نشستی با معاونان ارشد خود این مساله که آیا اعلام شایستگی یا عدم شایستگی نتانیاهو برای پست نخست وزیری در زمان فعلی درست است یا خیر مورد بررسی قرار داد.

در صورتی که چنین چیزی اعلام شود، نتانیاهو یا باید استعفا دهد و یا اینکه به مرخصی اجباری برود.

طبق اعلام این وزارتخانه، مندلبیلت به این واقعیت اشاره کرد که نتانیاهو با توجه به برخی ملاحظات نخست وزیری کابینه موقت را برعهده دارد لذا تصمیم گیری درباره عدم شایستگی نتانیاهو در این پست باید به فضای سیاسی عمومی واگذار شود و در این میان جایی برای اظهار نظر دادستانی وجود ندارد.

تحلیلگران اسرائیلی عبارت "فضای سیاسی عمومی" را انتخابات حزبی یا سراسری و نیز دادخواست‌های احتمالی به دادگاه عالی برای صدور حکم برکناری نتانیاهو تفسیر کردند.

نتانیاهو به اخذ "رشوه، کلاهبرداری و خیانت در امانت" متهم شده است. در ادامه اپوزیسیون اسرائیل از حزب چپ میانه کناره‌گیری او از قدرت را خواستار شدند.

در مقابل نتانیاهو ارتکاب هرگونه تخلف را تکذیب کرده است.

طبق قوانین رژیم صهیونیستی نیازی نیست نتانیاهو در این مرحله از سمت خود کناره‌گیری کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند