کدخبر: ۳۱۴۱۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اردوغان خطاب به مکرون: مرگ مغزی خودت را چک کن!

اردوغان خطاب به مکرون: مرگ مغزی خودت را چک کن!

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری ترکیه به انتقاد از صحبت‌های همتای فرانسوی خود درباره ناتو پرداخت و گفت: او باید پیش از آنکه بگوید ناتو در حال تجربه مرگ مغزی است، خودش را چک کند ببیند به مرگ مغزی دچار نشده باشد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری آناتولی نوشت، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از صحبت های امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه که گفته بود ترکیه نباید انتظار حمایت ناتو را بابت عملیات نظامی‌اش در شمال سوریه داشته باشد، گفت: ببین آقای مکرون، من از اینجا در ترکیه به تو می‌گویم اما در نشست ناتو هم بار دیگر این را خواهم گفت که نخست ببین خودت دچار مرگ مغزی نشده باشی!

وی همچنین ادامه داد: فرانسه حق و اختیاری برای بودن در سوریه ندارد. دولت سوریه هم از فرانسه دعوت نکرده است که در آنجا باشد. اخراج یا عدم اخراج ترکیه از ناتو هم جزو اختیارات فرانسه نیست.‌ آیا شما چنین اختیاری برای تصمیم گیری درباره این مساله دارید؟

رئیس جمهوری ترکیه همچنین گفت، اگر تهدیدها از جانب منطقه امن و فراتر از آن را می‌شد در یک چارچوب زمانی درست از بین برد، ترکیه به انجام عملیات نظامی اقدام نمی‌کرد.

دولت ترکیه ۹ اکتبر سال جاری میلادی عملیات چشمه صلح را برای حذف و از میان برداشتن "تروریست‌ها" در شمال سوریه آغاز کرد و در جریان دو توافق جداگانه با آمریکا و روسیه عملیات را متوقف کرد تا به "تروریست‌ها" اجازه خروج از منطقه امن سوریه را بدهد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند