کدخبر: ۳۱۷۳۱۳ لینک کوتاه

عملیات فریب محسن رضایی؛ از ٩۴ تا ٩٨/ مواضع متناقض درباره برجام

اقتصادنیوز: محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حالی روز گذشته برجام را محصول "یک اندیشه و تفکر غلط در اداره کشور" عنوان کرد که از سال ٩۴ یعنی سال امضای برجام تاکنون مواضعی متناقض با این اظهارات اتخاذ کرده بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، محسن رضایی روز ٢٨ آذر ٩٨ در موضعی در خصوص برجام گفت: برجام محصول یک اندیشه وتفکر غلط در اداره کشور است.

این در حالی است که او  ۲۴ تیر ۹۵ یک روز بعد از امضای برجام گفته بود: حقیقتا ظریف مجاهدت بزرگی کرده و به فرجام رساندن این مذاکرات دربرابر٦قدرت دنیا ساده نبود.

 او مهر٩٤ هم بااشاره به ابعاد ثمرات اقتصادی و سیاسی برجام هم تصریح کرده بود: درزمینه سیاسی توانستیم پروژه منزوی سازی ایران را بشکنیم و در بعد اقتصادی وضعیت ایران از دوران تحریم بهتر میشود.

رضایی آذر٩٥ در نامه‌ای به رهبری،با استقبال از دستاوردهای ایران درپرونده هسته ای نوشته بود: امروز فرزندان و سربازان رهبری،از جمله ظریف درحال پیشروی درسنگرهای دشمن هستند

او در دی٩٤ هم گفته بود: ترس آمریکاییها از اجرایی شدن برجام کاملاً مشهود بود چراکه فشار عربستان، رژیم صهیونیستی و تندروهای آمریکا،بزرگ‌ترین موانع اجرای برجام به شمار می‌آمد.

به گفته او، امروز که برجام، اجرایی شده قاطبه ملت ایران یک‌صدا فریاد برمی‌آورند که: زنده‌باد جمهوری اسلامی.

رضایی در آن مقطع تصریح کرده بود: هر نوع برداشت جناحی و شخصی از اجرایی شدن برجام، نوعی ناشکریست. باید از همه دست‌اندرکاران و نقش‌آفرینان این موقعیت سپاسگزاری کنیم.

اردیبهشت ۹۵: ما مخالف برجامی که رهبری مشروط پذیرفتند نیستیم، از این تصمیم هم حمایت می کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند