کدخبر: ۳۱۷۶۲۵ لینک کوتاه

گلایه‌ تند لاریجانی از هجمه‌ها به مجلس/تخریب مجلس هنر است؟ / توسعه بدون امید رخ نمی‌دهد

اقتصادنیوز: علی لاریجانی گفت: تخریب‌ها امید را از بین می‌برد، توسعه بدون امید رخ نمی‌دهد اگر همه نیروهای مستعد در کشور کنار هم باشند امیدواری برای حل مسائل کشور وجود دارد و از آن طرف اگر تمام زمان، برای تهمت‌زدن صرف شود این آزردگی‌ها به سعادت کشور لطمه وارد می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز(دوشنبه) پارلمان در آیین تودیع و معارفه روسای سابق و فعلی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: کاظم جلالی یکی از نیروهای خوشفکر و فعال و سرزنده بود و در مجلس و مرکز پژوهش‌ها همت عالی داشت و برایش در مأموریت جدید آرزوی توفیق می‌کنیم و قاسمی هم از نیروهای با ارزش بودند و ایشان را صاحبنظر و منصف و دارای ایده های خلاق می دانم.

وی افزود: مرکز پژوهش‌ها امروز از  یک پختگی برخوردار است و این جا افتادگی یک سرمایه است و به خاطر ستودن رهبر انقلاب، در مجلس هم به گزارش مرکز اعتنا می‌شود و در برخی سیاست‌گذاری ها و مراکز گزارش‌ها مرکز قابل توجه است.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از فارس و ایسنا می‌خوانید؛

*باید برای دوره بعد افقی در نظر بگیریم چون انتظارات از این مرکز به دلیل  بیشتر بودن نیازها بالاست، درگیری های سیاسی کشور را گاها از پژوهش های علمی محروم می‌کند ولی باید مهم ترین هدف مرکز پژوهش‌ها هدف توسعه کشور باشد

* بودجه نارسایی های دارد و می شود در مجلس آن نارسایی ها را رفع کرد؛ گاهی دردها را می‌گوییم و پاسخ های روشن برای حل مشکلات نمی گوییم و از لابلای اوراق پژوهش ها باید راه حل باشد. رتبه ما در سهل کردن سرمایه‌گذاری خوب نیست و باید سرمایه‌گذاری را سهل کنیم، تا زمانی که سیستم دیوانی بر تولید کشور حاکم است مشکلات فعلی را در تولید داریم. 

* سیستمی باید درست کنیم که امکان اختصاص ارز۴۲۰۰تومانی برای کالای های اساسی در حداقل های ممکن دست مردم برسد، باید شفافیت در مار باشد و معاون باشد که بودجه چگونه نوشته شده است. 

* باید الگوهایی برای ایجاد شرایط تنفسی برای کشور در دوران تحریم بوجود بیاید،  برخی جراحی ها مفید این حال است که موضوع نقدینگی ها و بانک ها و صندوق‌ها از آن جمله است و مشکلی ندارد برای شرایط تحریم ضوابط قانونی خاص برای رفع مشکلات مردم بگذاریم.

* تخریب‌ها امید را از بین می‌برد، توسعه بدون امید رخ نمی‌دهد اگر همه نیروهای مستعد در کشور کنار هم باشند امیدواری برای حل مسائل کشور وجود دارد و از آن طرف اگر تمام وقت  و زمان، برای تهمت‌زدن صرف شود این آزردگی‌ها به سعادت کشور لطمه وارد می‌کند.

* برخی اوقات مشاهده می‌شود که حتی نهاد مجلس را نیز می‌کوبند، خیلی از حرف‌هایی که نحله‌های مختلف سیاسی می‌زنند تقریبا مشابه است؛ حرف این گروه‌های سیاسی این است که خودشان سیاست‌ها را پیاده کنند و کارها را انجام دهند و این مشکل سر وجود خودشان است.

* یکی از مصادیق تحقق مردم‌سالاری، نهاد مجلس است؛ پس چرا مجلس را تخریب می‌کنید؟! این نشان می‌دهد که تخریب هنر نیست و کسی که نهادی را تخریب می‌کند، هنر نکرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند