کدخبر: ۳۱۹۹۳۹ لینک کوتاه

بدرقه ۱۱ کیلومتری سردار سلیمانی در کرمان/ حضور پررنگ خبرنگاران داخلی و خارجی در مراسم تشییع

اقتصادنیوز: مراسم تشییع سپهبدحاج قاسم سلیمانی و سردارشهید حسین پورجعفری با حضور گسترده و پرشور مردم دیار کریمان و میهمانانی از دیگر استان ها در حال برگزاری است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پیکر شهید سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزم شهیدش سردار پورجعفری لحظاتی قبل در خیابان شهید بهشتی(شریعتی) به تقاطع سمیه (چهارراه طهماسب آباد) شهر کرمان رسید.

اکنون خیابان های کرمان مملو از مردمانی است که آمده‌اند برای آخرین بار با سردار محبوب‌شان وداع کنند. مردمانی که با پلاکاردهای «انتقام سخت» به دنبال انتقام از مسببان این جنایت تروریستی هستند.

در این مراسم تشییع برخی افراد با پوشیدن کفن و با نوشته «انتقام» به دنبال انتقام از مسببان این جنایت تروریستی هستند. همچنین دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان نیز با در دست داشتن پلاکاردهای با مضمون «راهت ادامه دارد»، «سرار دلها آرام بخواب ما بیداریم» و «ما آمریکا را زیر پا له می کنیم» در این مراسم حضور پیدا کردند.

«من یک سلیمانی ام» پلاکارد مردم کامفیروز شمالی و قادر آباد در استان فارس است که به گلزار شهدای کرمان آمده اند.

مردم قدردان استان فارس نیز دقایقی پیش وارد گلزار شهدای شهر کرمان شده و پلاکاردهای «نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا»، «من یک سلیمانی ام» به دست داشته و فریاد می زدند "مرگ بر آل سعود"، "مرگ بر آمریکا" و "خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست".

همچنین به گزارش مهر در میدان تاریخی مشتاق مردم فریاد می‌زنند قاسم هنوز هم زنده است و فرزندان ما سربازان تو هستند. 

مسیر راهپیمایی از میدان آزادی تا گلزار شهدا تعیین‌شده و هم‌اکنون در این ۱۱ کیلومتر ازدحام بسیار شدید جمعیت دیده می‌شود.

۴۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی مراسم را پوشش می‌دهند و هزاران نفر نیز از کشورهای حوزه مقاومت در کرمان حضور دارند و پرچم کشور خود را در دست دارند. پرچم کشورهای عراق، سوریه، لبنان، یمن، پاکستان، افغانستان و هندوستان در دست اتباع این کشورها دیده می‌شود.

 ایستگاه راه آهن کرمان به «شهید سپهبد قاسم سلیمانی» تغییر کرد

با درخواست سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، تابلوی جدید ایستگاه راه‌آهن کرمان با تغییر به «شهید سپهبد قاسم سلیمانی»، بر سر در این ایستگاه نصب شد.

گفتنی است این تغییر نام روز گذشته و قبل از خاک‌سپاری سردار شهید سلیمانی در این شهر انجام شد و مسافرانی که امروز با استفاده از قطار به کرمان برای حضور در مراسم خاک‌سپاری حاضرشده بودند، توانستند نام جدید این ایستگاه را مشاهده کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند