کدخبر: ۳۲۲۹۳۵ لینک کوتاه

علی صوفی:

دیدار روحانی، خاتمی و ناطق‌نوری بر انتخابات ۹۸ و ۱۴۰۰ اثر می‌گذارد

اقتصادنیوز: فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ردصلاحیت های انجام شده برای تحقق استراتژی مشارکت حداکثری نگران کننده است چون این مسئله را تحت شعاع قرار می دهد حال آنکه مشارکت حداکثری در حوزه بین المللی برای ما بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، انتخابات عجیب و غریبی شده است. اصلاح طلبان که خیلی با اعتماد به نفس می گفتند «هیچ ائتلافی را با سایر سلایق سیاسی نمی پذیرند» حالا از احتمال تغییر استراتژی انتخاباتی خود سخن می گویند. این احتمال زمانی قوت یافت که خبر دیدار روحانی، خاتمی و ناطق نوری تأیید شد.

علی صوفی در گفتگو با نامه نیوز درباره ائتلاف اعتدال، اصلاحات و اصولگرایان میانه رو بعد از دیدار روحانی، خاتمی و ناطق نوری گفت: شورای عالی سیاستگذاری جریان اصلاحات راهبردی کاملا اصلاح طلبانه را برای انتخابات مجلس تصویب کرد و هیچ مجال و امکانی برای ائتلاف در این راهبرد دیده نشده بود.

وی با بیان اینکه موضوع ردصلاحیت‌ها دامن همه جریان های سیاسی را گرفت، افزود: گرچه نامزدهای اصلاح طلبان و مستقلان بیشتر و نامزدهای اصولگرا کمتر با این مسئله مواجه شدند اما در مجموع وقتی وضعیت کنونی کشور را مشاهده می کنیم، مشارکت حداکثری بسیار حائز اهمیت است.

فعال سیاسی اصلاح طلب با محتمل خواندن ائتلاف اصلاحات، اعتدال و اصولگرایان میانه رو، یادآور شد: اگر اوضاع سیاسی به شکلی پیش برود که جریانات مختلف را دوباره کنار هم قرار دهد، این مسئله باید به تصویب شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان برسد تا شکل ائتلاف پیدا کند. آن زمان باید دید که شورای عالی سیاستگذاری در راهبرد انتخاباتی اش تجدیدنظر خواهد کرد یا خیر.

وی درباره پیامدهای دیدار روحانی، خاتمی و ناطق نوری بر انتخابات 98 و 1400 گفت: این نشست قطعا تأثیرش را بر انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 خواهد گذاشت اما محور اصلی اش حتما انتخابات مجلس بود تا با تلاش و پادرمیانی برای گرم کردن تنور انتخابات، مقداری در موضوع ردصلاحیت ها تجدیدنظر صورت گیرد. ردصلاحیت های انجام شده برای تحقق استراتژی مشارکت حداکثری نگران کننده است چون این مسئله را تحت شعاع قرار می دهد حال آنکه مشارکت حداکثری در حوزه بین المللی برای ما بسیار حائز اهمیت است.

صوفی با اشاره به ابعاد دیگر نشست روحانی، خاتمی و ناطق نوری تأکید کرد: با توجه به آنکه بین دولت و این شخصیت ها فاصله ای افتاده بود، این نشست می تواند فاصله ها را کم کند و روی معادلات انتخابات 1400 اثر بگذارد. شخصا معتقدم با درنظر گرفتن تهدیدات بین المللی به طور مشخص مکانیزم ماشه، باید اتحاد و وفاق ملی را تقویت کرد و این وفاق و اتحاد ملی می تواند در دادن لیست مشترک تجلی پیدا کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند