کدخبر: ۳۲۴۱۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حاضران در سخنرانی جلیلی فقط ۳۰ نفر بودند/ احمدی‌نژاد با قالیباف رقابت می‌کند یا رفاقت؟

حاضران در سخنرانی جلیلی فقط ۳۰ نفر بودند/ احمدی‌نژاد با قالیباف رقابت می‌کند یا رفاقت؟

اقتصادنیوز: یک فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد که شعارها و برنامه های سال ۹۴ افکار عمومی امروز را قانع نمی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمود میرلوحی، در پاسخ به این پرسش که آیا امکان بروز و ظهرو جریان سوم با حضور دو طیف احمدی‌نژادی‌ها و قالیبافی‌ها هست یا خیر اظهار کرد: واقعیت امر این است که شرایط این انتخابات طوری طراحی شده که بین خود اصولگرایان رقابت می‌شود. آقای احمدی‌نژاد از طیف قالیباف اعلام استقلال می‌کند. اصولگرایان معتدل را هم رد صلاحیت کردند و به جز قالیباف سه بخش بیش‌تر در صحنه حضور ندارند.

وی ادامه داد: اگر اصلاح‌طلبان در صحنه بودند هر سه طیف با هم متحد می شدند . اما الان که جریان اصلاحات نیست؛ رقابت بین این سه گروه برگزار می‌شد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: واقعیت این است که از دی ۹۶ فضای کشور تبدیل به یک فضای دیگر شد. نارضایتی مردم اول از دولت آغاز شد و موج پشیمان هستیم به راه افتاد و بعد به سایر حوزه‌ها نفوذ کرد. سپس فراکسیون امید با چالش های جدی رو به رو شد.

وی ادامه داد: بر این اساس است که می‌گوییم شعارها و برنامه های سال ۹۴ افکار عمومی امروز را قانع نمی کند. ما که در انتخابات‌های مختلف حضور داشتیم و سرد و گرد چشیدیم این حرف را می‌گوییم. آقای جلیلی اخیرا در دانشگاه شهید بهشتی سخنرانی داشته و فقط سی نفر در جلسه حاضر بودند. پیش‌تر در انتخابات گذشته در اسلامشهر سخنرانی داشته و همین تعداد در جلسه حاضر بودند اما در همان زمان سالن‌های دیگر کشور مملو از جمعیت اصلاح‌طلبان بود.

میرلوحی افزود: خاطرم هست در یک روز در یک خیابان دو میتینگ بزرگ انتخاباتی پرجمعیت توسط اصلاح‌طلبان برگزار شد. اما الان جریانی که با شور و احساسات به دانشگاها  بیاید و مناظرات پرشو را برگزار کند وجود ندارد. نشانی از آن حامیان نمی بینیم. جریان اصلاحات برای شرکت در انتخابات آداب و شیوه‌ای دارد. از سال ۷۶ روان شناسی در تبلیغات روش اصلاحات بوده است.

وی گفت: حتی اگر الان به اصولگرایان بگوییم شما لیست سی نفره برای ما ببندید باید پرسید چه کسانی  می‌آیند برای این لیست ها تبلیغ کنند و خرج کنند؟ ما در انتخابات شوراها و مجلس سال ۹۴ و ۹۶ کاندیداهایی داریم که حتی در تهران یک ریال خرج نکردند اما مردم به او رای دادند. در انتخابات ۹۴ کلا ۱ میلیارد تومان در شهر تهران خرج کردیم. همه این‌ها به این خاطر بود که همه اقشار به نوعی رستاخیز سیاسی کردند امروز می بینیم سازو کاری برای ایجاد آن فضا نیست.

این عضو حزب اتحاد ملت گفت: جریان اصلاحات احساس می کند که نمی شود سازوکار ۹۴ را تکرار کرد. لیست تهران در انتخابات مجلس گذشته اتفاقا هم خیلی خوب از آب درآمد؛ تعدادی از نمایندگان را برای اولین بار بود که می دیدم؛ اما اصلاح‌طلب بودند و موفق بودند. اما این بار این طور نیست. مدت‌ها است با بدنه اصلاحات برخورد داریم و می‌دانیم میلی به مشارکت همچون گذشته ندارند.

وی ادامه داد: نیروهای بدنه حاضر نیستند برای این انتخابات تلاشی کنند. صدا و سیما و امکانات رسانه‌ای که به کمک ما نمی‌آیند؛ باید انگیزه نیروها و هواداران را در نظر گرفت و بعد از مشارکت در فضای سیاسی سخن گفت. چاهی که آب ندارد سیراب نمی‌کند.  ۲۸ حزب در شورای عالی حزب حضوردارند از میان دبیران کل همه احزاب عضو این شورا ۲۴ دبیر کل را رد صلاحیت کردند. دست و پای جریان اصلاحات  را بستند و می گویند شنا کنید. فقط آقایان کواکبیان، محمدی، راه چمنی و محجوب تایید شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند