کدخبر: ۳۲۴۷۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آمریکا بودجه مقابله با روسیه و چین را افزایش می‌دهد

آمریکا بودجه مقابله با روسیه و چین را افزایش می‌دهد

اقتصادنیوز: در پیش‌نویس بودجه فدرال آمریکا برای سال مالی ۲۰۲۱، افزایش هزینه‌های دفاعی به ویژه برای مقابله با تهدیدات ناشی از روسیه و چین در نظر گرفته شده، بدین ترتیب که تقریباً ۷۸۸ میلیون دلار برای "مقابله با روسیه" اختصاص یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، دفتر ریاست جمهوری آمریکا پیش‌نویس بودجه فدرال برای سال مالی 2021 را به کنگره تسلیم کرد، که اولویت‌های کاخ سفید قبل از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر را تشریح می کند. پیشنهاد بودجه جدید حاکی از افزایش هزینه‌های دفاعی به ویژه در زمینه مقابله با روسیه و چین است.

در عین حال، برنامه‌های کم شدن برنامه‌های اجتماعی و کاهش کمک به کشورهای خارجی را نیز در نظر گرفته است. ضمن اینکه این مسئله شامل کشور اوکراین نخواهد شد.

طبق اطلاعاتی که صبح امروز در اسناد منتشره از سوی وزارت خارجه آمریکا مشخص گردید، در سال مالی 2021، دولت آمریکا قصد دارد تقریباً 788 میلیون دلار برای "مقابله با روسیه" از طریق اقدامات وزارت امور خارجه آمریکا اختصاص دهد. سال مالی 2020 در تاریخ 30 سپتامبر در ایالات متحده به پایان می رسد. این پیش نویس برای تصویب باید به کنگره ایالات متحده ارائه شود.

طبق این اطلاعات، دفتر ریاست جمهوری دونالد ترامپ در نظر دارد مبلغ 763.8 میلیون دلار برای کمک‌های خارجی و همچنین 24 میلیون دلار تامین مالی هدفمند برای مقابله با اطلاعات نادرست و تبلیغاتی روسیه در اروپا، اورآسیا و آسیای میانه اختصاص دهد.

در عین حال، این پیش نویس در نظر گرفته که در سال 2021 دولت آمریکا قصد دارد 1.5 میلیارد دلار برای برنامه‌های ارائه کمک‌های خارجی هدفمند و 596 میلیون دلار دیگر برای "همکاری دیپلماتیک برای حمایت از راهکار آمریکا در منطقه اقیانوس آرام و اقیانوس هند، هزینه کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند