کدخبر: ۳۲۸۱۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
عراق ورود به کربلا را ممنوع اعلام کرد

عراق ورود به کربلا را ممنوع اعلام کرد

اقتصادنیوز: استاندار کربلا اعلام کرد که در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود شهروندان دیگر استان های عراق به کربلا از امروز (جمعه) به مدت یک هفته ممنوع است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «نصیف جاسم الخطابی» در بیانیه خود با پوزش خواهی از شهروندان عراقی به علت ممنوعیت ورود آنها به استان کربلا از امروز (جمعه) و به مدت یک هفته، این اقدام را در راستای پیشگیری و مقابله با همه گیری کرونا و حفاظت از سلامت همگانی عنوان کرد.

وی ضمن اعلام اینکه اهالی کربلا، کارمندان و نیروهای امنیتی که در استان فعالیت می کنند از این ممنوعیت مستثنی هستند، گفت: همچنین تصمیم گرفته شد که تعطیلی مدارس، آموزشگاه ها و دانشگاه ها به مدت یک هفته دیگر تمدید شود.

استاندار کربلا تاکید کرده که شهروندان دستور العمل های پزشکی و اقدام های پیشگیرانه را رعایت و از تجمع دوری و برگزاری مناسبت های گروهی را لغو کنند.

تا کنون ۳۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در عراق به ثبت رسیده که طی دو روز گذشته سه نفر از افراد مبتلا در شهرای سلیمانیه و بغداد پایتخت جان باخته اند.

وزارت بهداشت عراق خاطر نشان ساخته است که هر سه قربانی از بیماری های مزمن رنج می برده اند.

بغداد پایتخت عراق با ۱۴ مورد ابتلا، بیشترین آلودگی را به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسانده و کربلا، بابل و میسان هر کدام با یک مورد کمترین آلودگی را داشته اند.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت عراق، استان های سلیمانیه و کرکوک هر کدام با پنج مورد، نجف با چهار مورد و  واسط و دیاله هر کدام با دو مورد، دیگر استان های آلوده به ویروس کرونا در عراق هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند