کدخبر: ۳۲۸۲۷۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
«کرونا» به کنفرانس لابی صهیونیستی «آیپک» در آمریکا هم رسید

«کرونا» به کنفرانس لابی صهیونیستی «آیپک» در آمریکا هم رسید

اقتصادنیوز: نتیجه آزمایش ویروس کرونا دو فرد شرکت کننده در کنفرانس لابی صهیونیستی «آیپک» که در آن مقام‌های عالیرتبه آمریکا از جمله معاون رئیس‌جمهور آمریکا، وزیر خارجه و نمایندگان کنگره حضور داشتند، مثبت اعلام شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، خبرگزاری فرانسه گزارش کرد که نتیجه آزمایش ویروس «کووید 19» دو فردی بعد از مشارکت در کنفرانس گروه لابی صهیونیستی «آیپک» در «واشنگتن» که در آن «مایک پنس» معاون »دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا و چندین تن از نمایندگان کنگره حضور داشتند، مثبت اعلام شده است.

طبق این گزارش، کمیته لابی صهیونیستی «آیپک» در ایمیلی به حاضران این کنفرانس در واشنگتن، سخنرانان و دفاتر کنگره اعلام کرد که دو فرد مبتلا به کرونا از نیویورک به واشنگتن سفر کرده بودند تا در کنفرانس اول تا سوم مارس (۱۱ تا ۱۳ اسفندماه) آیپک شرکت کنند.

آیپک در پیامی که در حساب کاربری توییتری خود نیز قرار داده بود، اعلام کرد: «ما تأیید کرده‌ایم که تست کرونا ویروس دستکم دو تن از حاضران کنفرانس سیاسی از نیویورک مثبت بوده است».

مقام‌های آمریکایی روز جمعه هفته گذشته اعلام کردند که ۲۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ایالت نیویورک تأیید شده است که اکثراً از منطقه «وست‌چستر» شمال شهر نیویورک بوده‌اند که مجموع مبتلایان به این ویروس را به ۴۴ نفر افزایش داده‌اند.

آیپک در ادامه افزود: «ما همچنان به طور مداوم ارتباطات خود را با اداره بهداشت منطقه وست‌چستر و اداره بهداشت واشنگتن دی سی که با اداره بهداشت نیویورک و مسئولان بهداشت ملی همکاری دارند، حفظ می‌کنیم».

اواخر روز جمعه، آیپک با صدور بیانیه‌ای به نقل از مسئولان بهداشت ودرمان واشنگتن اعلام کرد که هیچ خطر قریب‌الوقوع و فوری متوجه حاضران در کنفرانس آیپک نیست.

با اینحال، اداره بهداشت عمومی واشنگتن دی سی هنوز به انتشار این خبر واکنش نشان نداده است.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقام‌های عالیرتبه‌ای از جمله پنس، پامپئو، «میچ مک کانل» رهبر اکثریت دموکرات‌های سنا و «مایکل بلومبرگ» میلیاردر آمریکایی و نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا که چندی پیش از ادامه رقابت‌ها کناره‌گیری کرد، در کنفرانس آیپک حضور داشته‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند