کدخبر: ۳۳۲۴۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تردد بین استان‌ها و درون استانی از چه زمانی آزاد است؟

تردد بین استان‌ها و درون استانی از چه زمانی آزاد است؟

اقتصادنیوز: رئیس جمهور گفت: برخی از فرمانداران اگر تردد بین شهرستان‌ها در درون استان‌ها را تاکنون ممنوع کرده بودند از امروز تردد بین شهرستان‌ها در استان‌ها آزاد است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا، با بیان اینکه همه وسایل نقلیه عمومی باید در آغاز و پایان کار ضدعفونی‌ شوند، گفت: در شهرها هم باید راننده ها از دستکش و ماسک استفاده کنند و مسافران هم باید به اندازه صندلی‌ها سوار شوند نه بیشتر از آن و این کاری است که انجام خواهد شد.

وی افزود: اما در تهران ما وسایل نقلیه عمومی کم داریم و از مردم می‌خواهیم که از ماشین شخصی و آژانس یا اسنپ استفاده کنند. ما الان در تهران اتوبوس کم داریم و مجموعا به ۱۵۰۰ اتوبوس نیاز داریم که اگر شهرداری ها ظرف ماه اردیبهشت تا پایان آن ماه این میزان را آماده کنند، ما در اقساط اول به آنان کمک خواهیم کرد.

روحانی با اشاره به مصوبه دولت در زمینه رفت و آمدهای بین شهری در درون استان‌ها گفت: در رفت و آمد بین شهرستان‌ها و استان‌ها، اگر استانی استاندار یا شورای تامین یا هر کس دیگری تصمیمی گرفت و در روزهای اخیر تردد برخی شهرستان‌ها را ممنوع کرده است، از امروز همه ممنوعیت‌ها در تردد بین شهرستان‌ها و استان ها برداشته می‌شود.

وی تاکید کرد: هیچ استانداری، هیچ شهرستانی حق ندارد در تردد بین شهرستان مانع ایجاد کند. پلیس و نیروهای بسیج هم در نظر داشته باشند که تردد بین شهرستان‌ها از امروز آزاد است و تردد بین استان‌ها هم از روز نخست اردیبهشت آزاد می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند